Від чого залежатимуть ціни на газ у 2022 році, — Шмигаль

Голова уряду Денис Шмигаль не дав прямої відповіді, чи виконає Україна зобов’язання перед МВФ щодо ринкових цін на газ для населення з травня 2022 року.

Ведучий програми «Свобода слова» на каналі ICTV запитав його, якою ж буде ціна газу з травня 2022 року у зв’язку з цими зобов’язаннями, і чи не сягне вона понад 50 тис. грн за тисячу кубів, як це є зараз у Європі.

Шмигаль сказав, що і тепер населення платить «зафіксовану річну ринкову ціну на газ» по 8 грн за куб. метр, яку встановив НАК «Нафтогаз України».

«Завдання уряду — захистити українських громадян, забезпечити зрозумілість і передбачуваність цін. Україна вже живе в ринковій економіці, і сьогодні ціна газу для населення є річною і ринковою. Звичайно, на наступний рік вона буде переглядатися компанією «Нафтогаз» в залежності від динаміки ціни на газ на світових ринках, від того, скільки буде власного видобутку. Від цього буде формуватися річна ціна. Уряд ніколи не дасть кривдити незахищені верстви і в цілому українців з точки зору цін на газ», — запевнив прем’єр-міністр.

Нагадаємо, 9 червня 2020 року Рада директорів МВФ прийняла 18-місячну програму Stand-by для України з фінансуванням, еквівалентним близько 5 млрд дол., спрямовану на допомогу в подоланні наслідків пандемії COVID-19.

12 червня Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 2,1 млрд дол. За планом другий транш мав становити 500 млн спеціальних прав запозичень (СПЗ), що дорівнює приблизно 700 млн дол.

На початку 2021 року в Україні працювала місія МВФ для перегляду програми Stand-by. Робота місії завершилася без прийняття рішення про перегляд програми.

На повторній місії в жовтні МВФ і Україна досягли угоди на рівні персоналу щодо першого перегляду програми фінансування Stand-by.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.