Одна з львівських лікарень купила автомобіль медичної допомоги

Відтепер у КНП «5-та міська клінічна лікарня м. Львова» є автомобіль медичної допомоги для перевезення хворих.

У ньому є все необхідне для підтримки стану пацієнта під час перевезення й надання медичної допомоги, повідомляє ЛМР.

Спеціалізований санітарний автомобіль медичної допомоги придбали за кошти НСЗУ і спецкошти. Вартість – 1 млн 300 тис. грн.

«Швидка медична допомога у лікарні – це про більшу доступність для пацієнта. Карета швидкої допомоги, яку ми придбали, обладнана усім необхідним для підтримки стану пацієнта протягом усього шляху. Медичні працівники матимуть можливість моніторити стан хворого та проводити необхідні маніпуляції.

Для Другого медичного об’єднання, де є 200 тисяч декларантів та ліжкова мережа більше 700 ліжок з віддаленими корпусами, автомобіль швидкої допомоги дуже потрібний. Ми можемо перевозити пацієнтів з одного відділення в інше або ж у інший медзаклад.

Якщо пацієнт у стаціонарі і він лежачий, а йому потрібно додаткове обстеження в іншому медичному закладі, то ми безкоштовно перевозитимемо його, коли лікарі вказуватимуть на таку потребу. Наших лежачих пацієнтів, які вдома і потребують медичної допомоги, ми також перевозитимемо безкоштовно», – зазначає генеральний директор КНП «5-та міська клінічна лікарня м. Львова» Андрій Миськів.

Автомобіль медичної допомоги можна використовувати на платній основі. Наприклад, якщо пацієнти лежачі і виписуються зі стаціонару, а їх треба відвезти додому, ця послуга буде платною.

«У 2021 році Міністерство охорони здоров’я видало наказ, який чітко регламентував роботу екстреної медичної допомоги. Є чіткі покази, за якими карета швидкої допомоги має приїжджати до пацієнта. Тепер немає можливості викликати карету екстреної медичної допомоги, тому ми закупили автомобіль медичної допомоги для транспортування пацієнтів. В нас на сьогодні більше 40 тис декларованих пацієнтів. З січня автомобіль швидкої допомоги обслуговуватиме 200 тис декларованих пацієнтів Другого медичного об’єднання. Це дає нам можливість зробити замкнутий цикл для пацієнта.

Сімейний лікар чи завідувач стаціонарного відділення подає заявку на перевезення. В нас розроблений маршрут, логістика погодження, часовий проміжок, графік чергування. В нас є 75 пацієнтів, які будуть потребувати мобільної паліативної допомоги: це онкохворі, пацієнти з порушеннями після перенесених інсультів, які не можуть самостійно пересуватися, але потребують стаціонарної допомоги і реабілітації. Ми знімаємо з родичів пацієнта проблему, як транспортувати людину», – розповідає Андрій Миськів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.