Третина українців, що легко перенесла Covid-19, взагалі не має антитіл

Люди, які перенесли Covid-19 та потім вакцинувалися, мають у майже 2,5 рази нижчий ризик захворіти.

У третини з тих пацієнтів, які легко перенесли коронавірус, взагалі не виявили антитіл до вірусу. Водночас повний курс вакцинації у 100% випадків формує антитіла. Про це з посиланням на дослідження повідомив головний державний санітарний лікар та заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін під час брифінгу сьогодні, 21 грудня.

Окрім цього, люди, які перенесли Covid-19 та потім вакцинувалися, мають у майже 2,5 рази нижчий ризик захворіти, ніж ті, хто просто перехворів, але не отримав щеплення.

«Окремо хочу звернутися до людей, які вважають, що природній імунітет  внаслідок перенесеного коронавірусу захистить їх від Covid-19 надалі. Наголошую, що ризики залишаються надзвичайно великі. У той же час вакцинація – це керований спосіб сформувати імунітет до Covid-19 без наслідків для здоров’я», – каже він.

Нагадаємо, що дослідження, що показало б, якого рівня антитіл є достатньо для того, аби вберегтися від захворювання на коронавірус, немає. За бажанням людини вже після одного-двох місяців після перенесеної хвороби можна отримати щеплення.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.