У Львові встановили підземний контейнерний майданчик для збору ТПВ

У Львові продовжують облаштовувати сучасні майданчики для збору відходів. Зокрема, підземний контейнерний майданчик для збору ТПВ встановили на вулиці Повітряній.

За словами директорки департаменту з питань поводження з відходами ЛМР Оксани Кошак, це другий встановлений у місті майданчик такого типу, який вдалось облаштувати з ініціативи мешканців, коштом Громадського бюджету, повідомляють у ЛМР.

«Маємо реалізований другий підземний контейнерний майданчик у місті, що став результатом Громадського бюджету, на який подавались мешканці ОСББ «Повітряна 92». Відтепер люди матимуть комфортні умови та модернізовану систему збору відходів на цій локації.

Загалом на облаштування такого майданчику було витрачено 497 тис. грн. Для цього було застосовано кращу європейську практику підземного розміщення відходів. Пропри те, там і надалі буде забезпечено роздільний збір відходів інших фракцій, тому мешканці зможуть відсортовувати окремо пластик та органіку. Так, змішані відходи будуть потрапляти під землю, де становлено два 5-кубових контейнери. Хочу також зазначити, що вони займають дуже малу площу – близько 5 м2, що займає значно менше, аніж 10 кубових контейнерів, які там розміщувались раніше.

До речі, це контейнери українського виробництва. Їх розробила фірма «Енергоінвест», спеціально під такі автомобілі, які є у нас, у Львові. Підземний майданчик вже введений в роботу, його обслуговуватиме компанія «ГрінЕра», яка має для цього відповідну техніку.

На тій локації також буде належно облаштований благоустрій. Як тільки потеплішає, підрядник зможе там вимостити бруківку», – розповіла Оксана Кошак.

Також вона додала, що місто надалі працюватиме у напрямку облаштування підземних контейнерних майданчиків, зокрема, напрацьовуватиме програму їх встановлення у всіх районах Львова.

«Ми, як місто, розуміємо, що є величезна потреба встановлення саме таких контейнерних майданчиків, тому що це створює належний благоустрій прибудинкових територій, надалі ми напрацьовуватимемо програму влаштування підземних контейнерних майданчиків у кожному з районів Львова», – акцентувала посадовиця.

Нагадаємо, у 2018 році на пл. Соборній запрацював перший підземний контейнерний майданчик для ТПВ такого типу. Тоді роботи виконало ТзОВ «Грінера Україна», яке є виконавцем послуг по збору і вивезенню ТПВ у Галицькому районі.

Також у 2019 році на вул. Ранковій — навпроти будинку № 49, що у Залізничному районі Львова, ЛКП «Львівспецкомунтранс» встановило підземний контейнерний майданчик для твердих побутових відходів іншого типу. Там коштом перевізника розмістили 4 контейнери для змішаних відходів – по 1,1 м³ кожен.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.