Кількість українців з дійсними посвідками на проживання в Польщі перевищила 300 тисяч

Понад триста тисяч українців мають дійсний дозвіл на проживання в Польщі.

Про це з посиланням на дані Польського офісу у справах іноземців пише Finance.ua.

«Основними факторами, що вплинули на це явище, були економічна та економічна ситуація в Україні, запровадження безвізового режиму та полегшення доступу до польського ринку праці», – зазначають у відомстві.

Цифри показують, що українці замість тимчасової міграції обирають довгострокове перебування в Польщі.

«Крім можливостей заробітку за так званими деклараціями про доручення роботи, Польща також розширила програму Bussines Harbor для громадян України. Це комплексний пакет, що полегшує переїзд на територію Польщі, призначений для підприємців та спеціалістів ІТ-індустрії», – додають там.

За даними Управління у справах іноземців, близько 60% українців, які мають дійсні картки дозволу на проживання в Польщі, мають вік від 18 до 40 років. Діти та підлітки до 18 років становлять 12% населення, а громадяни старше 40 років – 28%. Цифри показують, що чоловіків трохи більше, вони становлять 54 відсотки населення.

Майже 84% українців мають дозвіл на тимчасове проживання, термін дії якого не перевищує 3 років. Більшість із них – це питання працевлаштування (77 відсотків випадків). Решта причин, чому українці залишаються в Польщі, є сімейні проблеми (12%) та освіта (2%).

Однак наведені вище дані не включають осіб, які тимчасово залишаються в Польщі за безвізовим режимом або на основі віз.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.