Львівській бібліотеці передали рідкісний стародрук, який намагалися вивезти до Польщі

Раритетний стародрук у вересні 2019 року двоє мешканців Тернопільщини намагалися вивезти до Польщі, аби надалі продати іноземним колекціонерам.

Фондове зібрання Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника поповнилося новим експонатом – рідкісним примірником книги «Часослов (Молитвослов)», виданим в Успенській Лаврі Почаєва у 1861 році.

Як повідомили у пресслужбі управління СБ Україні у Львівській області, раритетний стародрук у вересні 2019 року двоє мешканців Тернопільщини намагалися вивести у Польщу для того, аби надалі продати книги іноземним колекціонерам. Зловмисники планували переправити «Часосолов» контрабандним способом, приховавши його від митного контролю у особистих речах. Оперативники СБУ вилучили його у тернополянина на пункті пропуску «Шегині».

«Часослов» надрукований старослов’янською мовою у 1861 році друкарнею Успенської Лаври Почаєва. Книга містить 329 аркушів тексту у шкіряній палітурці. Тест видання прикрашений гравюрами. За висновками експертів, воно є цінним зразком книгодрукарського мистецтва.

Суд визнав обох махінаторів винними у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 15, ч.2 ст. 201 Кримінального кодексу України. Ініціатора оборудки засуджено до п’яти років позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням. Вилучений же у контрабандистів стародрук передали на зберігання до Львівської національної наукової бібліотеки України імені Василя Стефаника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.