Зміни в уряді у 2021 році: відставки та перестановки

Верховна Рада регулярно проводить кадрові зміни в уряді. У сьогоднішньому уряді Дениса Шмигаля, який очолив Кабмін у березні 2020-го, з початкового складу залишилось лише 8 міністрів.

ІА Дививсь.info підготувало список міністрів, які змінились у 2021 році.

Міністерство внутрішніх справ

Арсен Аваков є рекордсменом за кількістю днів на посаді міністра внутрішніх справ. Він був призначеним 27 лютого 2014 року та пробув на посаді рекордні 2695 днів.

Фото з відкритих джерел.

Аваков є заслуженим економістом України. За даними журналу «Фокус», станом на 2012 рік посідав 70-те місце у списку найбагатших людей України зі статками 189 мільйонів доларів. Член партії «Народний фронт», голова її Харківської обласної організації, блогер. Дії на посаді міністра МВС неодноразово викликали суспільний резонанс та призвело до винекнення протестного руху «Аваков – чорт».

Влітку 2021 на зміну Авакова прийшов Денис Монастирський.

Міністерство інфраструктури 

29 серпня 2019 року ВРУ ІХ скликання на своєму першому засіданні проголосувала за новий склад Кабміну, Владислав Криклій став новим міністром інфраструктури України.

Фото з відкритих джерел.

14 травня 2021 року подав заяву про відставку за власним бажанням. 18 травня 2021 року Верховна Рада проголосувала за відставку Криклія. За рішення проголосували 284 депутати.

Криклій на посаді пробув 628 днів.

На його посаду прийшов Олександр Кубраков, який став міністром 20 травня 2021 року.

Міністерство оборони

2021 року в уряд Шмигаля призначили двох міністрів оборони та другого голову Мінреінтеграції.

Розпочало Міноборони роботу в уряді Шмигаля під керівництвом Андрія Тарана, який став міністром 4 березня 2020.

Фото з відкритих джерел.

2 листопада 2021 року Андрій Таран написав заяву про відставку з посади очільника Міністерства оборони України. 3 листопада 2021 року Верховна Рада України звільнила його з посади. За відповідне рішення проголосував 341 нардеп.

Таран пробув міністром 608 днів.

Новим міністром оборони став Олексій Рєзніков, а місце Рєзнікова, віцепрем’єр-міністра — міністра із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України зайняла Ірина Верещук.

Міністерство економіки

Ігор Петрашко з березня 2020 року був міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Фото з відкритих джерел.

14 травня 2021 року разом із міністром інфраструктури Владиславом Криклієм подав заяву про відставку. 18 травня 2021 року Верховна Рада проголосувала за відставку Петрашка.

Ігор Петрашко пробув на посаді 427 днів.

З 20 травня 2021 року — першим віцепрем’єр-міністром — міністром економіки України був Любченко Олександр.

2 листопада 2021 року Любченко подав заяву про відставку з посади міністра економіки України.

3 листопада 2021 року Верховна Рада України звільнила Олексія Любченка з посади першого віцепрем’єр-міністра — міністра економіки. За це рішення проголосували 320 з 366 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі. До відставки йому пророкували посаду глави уряду.

На своїй посаді Любченко був 167 днів.

3 листопада 2021 року фракція панівної партії «Слуга народу» висунула Юлію Свириденко на посаду першої віцепрем’єрки — міністерки економіки України.

4 листопада 2021 року Верховна Рада України ухвалила рішення про призначення Свириденко на цю посаду. За це проголосували 256 депутатів

Свириденко на своїй посаді вже 57 днів.

Міністерство у справах ветеранів

З 4 березня до 15 грудня 2020 року був міністром у справах ветеранів України був Сергій Бессараб.

Фото з відкритих джерел.

Бессараб був міністром 286 днів.

На його місце прийшла Юлія Лапутіна, яка очолила відомство 20 грудня 2020 року та досі перебуває на цій посаді.

Міністерство з питань європейської інтеграції

4 березня 2020 Вадим Пристайко був звільнений з посади міністра закордонних справ і призначений віцепрем’єр-міністром з питань євроатлантичної інтеграції в уряді Дениса Шмигаля. 4 червня 2020 року звільнений із цієї посади через призначення послом України у Британії.

Фото з відкритих джерел.

Вадим Пристайко був на посаді рівно 3 місяці.

4 червня 2020 року Верховна Рада проголосувала за призначення Ольги Стефанішиної віцепрем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Міністерство охорони здоров’я

Першим зі звільнених міністрів став Ілля Ємець, який став міністром охорони здоров’я став 4 березня 2020 року, а вже через 26 днів був звільнений, після нього до Міністерства охорони здоров’я прийшов Максим Степанов. Його звільнили після року та місяця роботи, замінивши на Віктора Ляшка.

Фото з відкритих джерел.

Міністерство фінансів

Міністр фінансів Ігор Уманський також пробув на посаді лише 26 днів.

Фото з відкритих джерел.

30 березня 2020 року Уманського було звільнено з посади міністра фінансів, який дізнався про це з преси. На думку Уманського, причиною відставки стала його спроба звільнити голів податкової та митної служб.

30 березня 2020 року з другої спроби був призначений міністром фінансів України Сергій Марченко.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.