Наразі лише на папері: львівський виконком запустив електронний квиток

Від 13 січня у громадському транспорті Львова будуть працювати термінали для довгоочікуваного електронного квитка «Леокарт». Поки що, це тестування  тестування нової системи, яке триватиме два квартали. Таке рішення ухвалив сьогодні, 31 грудня 2021 року, виконком Львівської міської ради. Про це йдеться у матеріалі ІА “Вголос”.

Доступним Е-квиток стане лише для пільговиків. Власне, саме на львів’янах, які мають право безоплатного проїзду, і було вирішено розпочати тестування роботи електронного квитка. Мовляв, якщо щось не спрацює або спрацює не так, то пасажир не втратить гроші.

За допомогою Е-квитка у Львові, планують нарешті порахувати пільговиків та те, скільки разів на місяць вони користуються громадським транспортом.

Адже дотепер цифри, які називали перевізники для того аби отримати компенсацію за пільгові перевезення, та цифри, які оприлюднювала міськрада, яка виплачувала ці компенсації дуже сильно відрізнялися. Перевізники стверджували, що їм не доплачують, а чиновники, що – переплачують. А зараз кожна зі сторін сподівається, що шальки терезів переважать на їхній бік.

Водночас чиновники міськради вважали, що пільговики зловживають своїм правом безоплатного проїзду. І спробували обмежити їх 60 пільговими поїздками. Громадські організації та юристи вважають таке обмеження порушенням законодавства та передбачають судові тяганини.

Зауважимо, що кожна пільгова картка Леокарт буде персоніфікованою. І передавати її комусь іншому – заборонено. 

Пільговики з інших міст України, які приїдуть до Львова, матимуть право скористатися своїми пільгами в громадському транспорті. Але тільки після того, як придбають Леокарт. 

Також персоніфікованими будуть студентські та учнівські електронні проїзні квитки. Тільки учні матимуть право на 60 безоплатних поїздок. А кількість поїздок студентам не обмежують. Але вказують, що студентський абонемент на 30 днів коштуватиме 210 гривень, а на 180 днів – 1100.

Що робити якщо….?

Також, виконком встановив, що вартість однієї поїздки у громадському транспорті Львова за умови наявності електронного квитка становить 10 гривень. Проте тривалість такої поїздки не може перевищувати 40 хвилин. Що робити, якщо автобус, тролейбус чи трамвай стоїть у корку і добирання до потрібного місця триває довше, ніж 40 хвилин – не зрозуміло.

Як і не зрозуміло що робити, якщо пасажир сплатив за поїздку, а трамвай – поламався. А те, що корки у Львові, як і трамваї, особливо той, що їздить на Сихів, – це львівська реальність, львів’яни дуже добре знають.

Також можна буде придбати довготермінові абонементи. Вартість абонементу на 30 днів складає 420 гривень, на 90 днів – 1200 гривень, на 180 – 2200 гривень та на 365 днів – 3650 гривень.

Оскільки наступний, 2022 рік не є високосним, то вартість абонементу на 366 днів не розраховували.

Для туристів пропонують абонемент на день за 35 гривень, на два дні – за 60 гривень, на три – за 80 гривень і на сім днів – за 200 гривень. І це все. Мабуть, якщо турист залишається у Львові довше, ніж на тиждень, то він автоматично стає львів’янином.

Попри те, що розмови про електронний квиток точаться уже десять років,  (саме так – у 2022 році львів’яни можуть урочисто відсвяткувати десятиріччя наміру ввести електронний квиток у Львові), ніхто ще не знає коли він запрацює для тих пасажирів, які не підпадають під жодну категорію пільговиків.

Досі невідомо як і де платоспроможні пасажири повинні придбати Е-квиток. Звісно, електронний квиток безоплатно видаватимуть тільки пільговикам. І то – тільки один раз. Пасажири, які не мають пільг, або пільговики, які загубили або пошкодили свою картку, мають сплатити за неї 60 гривень.

Окрім того, не зрозуміло як контролери у Львові перевірятимуть чи стягнула система з електронного квитка плату за проїзд. І що робити, якщо через несправність системи проплата не пройшла. Але виконком передбачив розмір штрафу – 200 гривень.

Проте своїм рішенням виконком уже визнав, що паперовий квиток, придбаний у водія, коштуватиме для пасажира 15 гривень (тепер – десять).

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.