МВС планує планує внести зміни до ПДР

У МВС подали до уряду проєкт постанови про внесення змін до Правил дорожнього руху. Супровідні документи та сам проєкт опубліковані на сайті МВС.

Запропоновані зміни стосуватимуться порядку використання фар, а також зміни шин за сезонами.

Запропоновано введення заборони на експлуатацію транспорту, якщо в проміжку з 1 жовтня по 31 березня на ньому установлено літні шини. 

У проєкті постанови визначено терміни “шина літня”, “шина зимова”, “шина всесезонна”.

Наразі дійсною є вимога про те, що на слизькій дорозі мають використовуватися шини, відповідні станові проїжджої частини. Цю норму МВС планує скасувати.

Відмовитися хочуть і від норми про те, що з 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами мають бути ввімкнені денні ходові вогні (або ближнє світло фар в разі їх відсутності). Тепер пропонується, аби така вимога була чинною цілий рік. 

В МВС очікують, що ці зміни “позитивно вплинуть на рівень безпеки дорожнього руху та призведуть до зменшення кількості дорожньо-транспортних пригод”.

Порушення відповідних вимог каратиметься, як й інші порушення ПДР.

У пояснювальній записці зазначено, що проєкт акта потребує проведення консультацій з громадськістю. Коли відповідне обговорення відбудеться – поки невідомо.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.