Як під час свят уникнути неприємностей, пов’язаних із вогнем. Пояснення

Правила протипожежної безпеки начебто знають усі, однак у надзвичайній ситуації багато хто починає панікувати і припускається помилок, інколи – фатальних.

Центр громадського здоров’я радить, як уникнути неприємностей, пов’язаних із вогнем. Передусім рекомендують знати про фактори ризику, які є в оселях. Значна кількість горючих матеріалів у вигляді меблів, килимів, одягу, іграшок, побутових приладів, які мають пластмасові корпуси й деталі, предметів побутової хімії, паперу тощо створюють умови для швидкого поширення пожежі.

Інколи діти граються на горищах або в підвалах житлових будинків: палять сірники, вогнища, запалюють свічки, що може стати причиною пожежі. Також бавляться із петардами та іншою піротехнікою. Вкрай небезпечні ігри з легкозаймистими речовинами, такими як бензин, ацетон, лак тощо. Це загрожує вибухами, а отже – тяжкими травмами.

Горючі матеріали виготовляють із органічних, рослинних компонентів. До них належать матеріали з волокон деревини, синтетичні матеріали, нафтопродукти, пластмаси. Горять не лише тверді матеріали та речовини, а й легкозаймисті гази, пил (торфу, сірки, сухого молока, кави, чаю, борошна, вугілля, сіна, гороху тощо) і рідини (оцтова кислота, метиловий та етиловий спирт, мазут, гліцерин, ламповий гас, дизельне паливо тощо).

Якщо виникла пожежа, слід дітям потрібно одразу зателефонувати батькам. Коли немає такої можливості, то негайно зателефонувати 101. Не панікувати і чітко відповісти на питання диспетчера рятувальної служби: що сталося? яка ваша адреса/місце перебування?

Не слід намагатися загасити полум’я самостійно. Якщо пожежа виникла у коридорі або сходах і вийти з приміщення неможливо, потрібно йти на балкон та голосно кликати на допомогу.

Дим дуже небезпечний, дихати потрібно крізь намочену водою ганчірку (одяг, рушник тощо). Якщо загорівся одяг, бігти не можна; треба впасти на підлогу/землю та перекочуватися з боку на бік, щоби збити полум’я.

Батькам важливо навчити дитину надавати першу допомогу у разі опіків. У Товаристві Червоного Хреста України радять так роз’яснити дитині алгоритм дій. По-перше, слід прибрати причини опіку (наприклад, якщо це гаряча сковорідка – поставити її назад та відпустити ручку). По-друге, повідомити дорослому та, по-третє, охолодити місце опіку, поки біль не зникне.  Наголосіть дитині, що в жодному разі не можна проколювати самостійно пухирці, відривати одяг, що прилип до місця опіку, наносити креми, мазі та накривати опік ватою.

Поради з пожежної безпеки під час новорічно-різдвяних свят:

  • у разі виникнення пожежі одразу зателефонуйте 101.
  • не прикрашайте ялинку легкозаймистими матеріалами (вата, марля тощо). Святкова ілюмінація має бути промислового виробництва.
  • новорічна ялинка має стояти на стійкій основі та безпечній відстані від опалювальних приладів.
  • утримуйтеся від застосування піротехніки та забороніть дітям самостійно її використовувати.
  • не вмикайте кілька електроприладів одночасно. перед виходом з дому обов’язково переконайтеся, що вони вимкнені.

 

Нагадаємо, що у Львові закликають відмовитися від салютів і феєрверків, адже від них можуть страждати окремі категорії людей, для яких такі розваги можуть спричинити погіршення психологічного здоров’я, зокрема, це учасники бойових дій та люди з розладами аутичного спектру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.