Львівські лікарі врятували руку чоловіку, який страждав на незвичну хворобу (ФОТО)

«Паралізуюча павутина» в долоні три роки змушувала руку пацієнта стискатися в кулак.  Коли жодна сила не здатна була розігнути заціпенілі пальці чоловіка, на допомогу прийшли лікарі львівської лікарні. Вони забрали “павутиння”, аби повернути свободу рухів. Про це розповіли на сторінці Першого територіального медичного об’єднання Львова.

Пацієнту Андрію 43 роки і він працює будівельником. Руки — його головний  інструмент, яким він заробляє на життя.

Однак три роки тому чоловік почав помічати, що пальці на правій руці затерпають. Спершу він подумав, що це від великого навантаження, але згодом помітив: оніміння, поколювання і спазми на руці не минають навіть під час тривалого відпочинку. За рік чоловікові лише погіршало. На долоні утворився невеликий рубець, а під шкірою наче з’явилася «павутина», яка зі всієї сили стискала пальці пацієнта у кулак. Нестерпно було навіть втримати телефон, не те що цеглу на роботі. Аби повернутися до нормального життя і працювати, Андрію довелося наважитися на операцію. Тривалість втручання — 40 хвилин, під час якого лікарі видаляють «павутину». Ефект помітний одразу: наприкінці операції пальці уже вільно згинаються і розгинаються. Оскільки операція була під місцевим знеболенням, уже за три дні Андрій повернувся додому. Попереду місяць реабілітації, після якої він нарешті зможе повернутися до роботи.

Для довідки: «павутина» — контрактура Дюпюїтрена.  Це захворювання дуже часто спіткає чоловіків після 40 років, які багато працюють руками: будівельників, мулярів, є випадки і серед водіїв.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.