У Карпатах можливе сходження лавин. Рятувальники попередили про небезпеку

Сходження лавин очікують у горах Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

У Карпатах сьогодні та завтра, 2 та 3 січня, можливе сходження лавин. Про це повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій. Сходження лавин очікують у горах Львівської, Закарпатської та Івано-Франківської областей.

За даними рятувальників, 2 та 3 січня на високогір’ї східної частини Закарпатської області та в горах Львівської та Івано-Франківської областей зберігається значна сніголавинна небезпека (3 рівень).

Також туристів попередили про небезпеку під час походів у гори.

Довідково

Правила безпечного катання на гірськолижних трасах від Головного управління ДСНС у Львівській області:

  • дотримуйтесь безпечної швидкості, яка дасть вам час для додаткового маневру, щоб уникнути зіткнення;
  • не зловживайте спиртними напоями під час катання, адже час реакції зменшується в рази;
  • одягайте захисне спорядження;

 

Пам’ятайте, що в місцях масового катання з гір невмілий і головне недисциплінований лижник – серйозна небезпека для оточуючих. Також рятувальники нагадують, що перед самостійним походом в гори необхідно зареєструватись на пошуково-рятувальному посту. Контакти можна знайти за посиланням або відсканувавши QR-код. А за цим посиланням можна онлайн зареєструвати туристичну групу.

Нагадаємо, що у гірському рятувальному центрі радять не планувати похід в гори без досвіду міжсезонних походів, належного спорядження та фізичної підготовки, досвідченого і надійного провідника. Вони зазначають, що однією з основних причин нещасних випадків взимку є різке погіршення метеоумов, а тому уважно ознайомтеся з прогнозом погоди кількох метеослужб на найближчі три дні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.