Президент ініціював створення трьох природних парків

Президент Володимир Зеленський підписав укази № 2-07/2022, згідно з якими передбачив створення трьох національних природних парків та розширення меж декількох природоохоронних об’єктів.

Про це вказано на сайті Офісу президента.

Одним із документів Володимир Зеленський передбачив створення на території Черкаської області національного природного парку «Холодний Яр». До його складу з держави передадуть у постійне користування 6,8 тисячі гектарів земель.

Згідно з указом № 3/2022, на території Березівського та Одеського районів Одеської області створять національний природний парк «Куяльницький». До його території включать 10,8 тисячі га земель державної та комунальної власності.

Указ глави держави № 4/2022 передбачає створення на території Сарненського району Рівненської області національного природного парку «Пуща Радзівіла», до складу якого включать 24 тисячі га земель.

Парки перебуватимуть у сфері управління Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів.

Своїми указами президент збільшив межі територій Карпатського біосферного заповідника, національного природного парку «Меотида», національного природного парку «Вижницький» та ботанічного заказника загальнодержавного значення «Староманзирський».

Так, до складу Карпатського біосферного заповідника ввійдуть 17,9 тисячі га земель. Їх вилучають у держпідприємств «Мокрянське лісомисливське господарство», «Брустурянське лісомисливське господарство», «Хустське лісове дослідне господарство», «Великобичківське лісомисливське господарство», «Рахівське лісове дослідне господарство».

До території національного природного парку «Вижницький» включать 131 гектар земель державної власності на території Вижницького району Чернівецької області, а до території ботанічного заказника загальнодержавного значення «Староманзирський» — 99 га земель на території Болградського району Одеської області.

Указ № 7/2022 передбачає, що до території національного природного парку «Меотида» включать 580,2 га земель державної власності, що розташовані за межами селища міського типу Ялта, сіл Мелекіне, Урзуф Мангушської селищної територіальної громади Донецької області.

Кабінет міністрів протягом півріччя має затвердити положення про новостворені парки та внести зміни до положень про природоохоронні об’єкти, межі яких були розширені. Уряд також повинен до 2024 року розв’язати питання про надання земель.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.