Як приготувати вушка на Святвечір. Рецепт від львівської господині

Ділимося з вами простим рецептом приготування вушок і родинним переписом різдвяного борщу від львівської господині Христини Воробій.

Святвечірня перша страва складається із борща, звареного на буряковому квасі, і вушок з грибами. Для вушок потрібні сушені гриби або варені морожені. Якщо це сушені, то треба їх розмочити і відварити, а якщо морожені варені, то просто розморозити і перемолоти.

Читайте також: Як приготувати вушка з грибами на Святвечір. Покроковий рецепт

Окремо треба спасерувати цибулю, додати до неї гриби. Щоб легше було ліпити, в масу можна покласти зварену потерту картоплину.

Тісто для вушок треба замісити таке, як на вареники.

«Можна, звісно, робити це руками, але я, бажаючи зекономити собі час, роблю це в хлібопічці», – каже Христина.

Готове тісто треба розкачати на стільниці, порізати на квадрати стороною 3-4 см, і на кожен шматок покласти начинку і зліпити трикутник, далі з’єднати його в кінці, щоб утворилося кільце.

Тоді можна кидати їх в окріп і варити кілька хвилин. Зокрема, потрібно, щоб зготувалося тісто, бо начинка вже готова.

Для приготування святкового борщу потрібен квас, який готують за кілька днів до свят. Для цього треба нарізати скибками сирі почищені буряки і покласти в банку, можна додати часник і корінь селери.

Тоді залити все холодною водою, додавши по 0,5 ч.л. цукру і солі. Відтак, залишити на кілька днів у спіжарці чи просто на кухні.

«Бабця ще давала шкоринку темного хліба. Але не завжди, без цього можна обійтися. Важливо, щоб воно не стояло ані в дуже теплому приміщенні, ані в дуже холодному», – пояснює Христина.

На основі цього квасу в переддень Різдва варимо борщ і подаємо їх з вушками (рецепт записаний у 2020 році).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.