Омбудсмен Денисова вимагає не допустити екстрадиції українського режисера Євгена Лавренчука до РФ

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що у невідкладному порядку звертається до прокурора міста Неаполя, омбудсманів регіону Кампанія та муніципалітету Неаполя з проханням перевірити законність та обґрунтованість затримання українського громадянина Євгена Лавренчука, та вжити відповідних заходів для його захисту та недопущення екстрадиції до РФ.

Як повідомляє “Варта1”, про це Людмила Денісова написала на своїй сторінці у “Facebook”.

«Занепокоєна безпідставним арештом в італійському Неаполі за запитом Росії українського театрального режисера Євгена Лавренчука. Росія звинувачує Євгена у «фінансових порушеннях», які він нібито скоїв вісім років тому. Російські ЗМІ із посиланням на Таганський суд Москви пишуть, що Євгена Лавренчука заочно заарештували в липні 2020 року за звинуваченням у шахрайстві у великому розмірі. У чому саме — деталей не розголошують», — зазначила омбудсмен.

Вона поінформувала, що у МЗС України повідомили, що адвокати та консули надають режисеру необхідну юридичну допомогу, перебувають на зв’язку із адміністрацією пенітенціарного закладу і взаємодіють з італійськими правоохоронцями задля з’ясування усіх причин затримання Євгена Інтерполом на запит Росії та захисту його законних інтересів.

«Затримання українця відбулося не на підставі встановлення червоної картки, як це робиться зазвичай у практиці співпраці з Інтерполом, а шляхом пред’явлення циркулярного повідомлення, поширення якого було обмежене певними країнами, що свідчить про зловживання Росією статутом Інтерполу і неправомірне його використання як інструменту гібридної війни для політично мотивованих переслідувань українців», — зазначає Денісова.

Львів’янин Євген Лавренчук у 16 років поїхав у Росію на навчання, де набирав курс його земляк, режисер Роман Віктюк. Після навчання Євген створив у Москві Польський театр, де і працював. У 2014 році залишив Росію на знак протесту проти військової агресії. Три роки працював головним режисером Одеського театру опери та балету, а також мав інші проекти у різних театрах.

«У невідкладному порядку звертаюся до прокурора міста Неаполя, омбудсманів регіону Кампанія та муніципалітету Неаполя з проханням перевірити законність та обґрунтованість затримання українського громадянина Євгена Лавренчука, вжити відповідних заходів для його захисту та недопущення екстрадиції до РФ. Прошу керівника Національної поліції України Ігоря Клименка звернутися до Генерального Секретаріату Міжнародної організації кримінальної поліції (Інтерпол) задля з’ясування правомірності використання РФ інформаційної системи Інтерпол у переслідуванні Євгена Лавренчука», — наголошує Денісова.

Як повідомляла “Варта1”, режисер Євген Лавренчук, родом зі Львова, утримується в італійському СІЗО по запиту Росії.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.