Дитячі хірурги лікарні у Львові вперше видалили частину легень без відкриття грудної клітки

Резекція легень торакоскопічним способом тривала понад 4 години.

Хірурги Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру вперше провели резекцію легень торакоскопічним способом. Пухлину у 17-річного пацієнта видалили без відкриття грудної клітки. Про це йдеться на Facebook-сторінці лікарні.

У лікарню юнак потрапив з діагнозом «пухлина середостіння», тож потрібно було зробити біопсію. Медики вирішили провести операцію торакоскопічним методом, тобто лише з невеличкими надрізами на грудній клітці. У ході операції хірурги виявили, що пухлина уражає також ліву легеню. Відтак, прийняли рішення проводити атипову резекцію верхівки лівої легені із пухлиною.

Оперативне втручання тривало понад 4 години. Як додають у лікарні, виконали його за допомогою надсучасного ультразвукового скальпеля. Наразі юний пацієнт почувається добре та все ще перебуває у медзакладі, поки лікарі очікують результати патогістології, щоби визначитись із подальшим лікуванням.

Нагадаємо, Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр, відомий як Чорнобильська лікарня, що на вул. Дністерській у Львові, за підсумками роботи цього року визнали найкращою дитячою лікарнею України. Міністерство охорони здоров’я України відзначило Західноукраїнський дитячий медцентр за лідерство в трансформації системи охорони здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.