Суд наклав арешт на все майно Петра Порошенка

Суддя, яка оголошувала ухвалу під час засідання, перерахувала все майно та активи п’ятого президента, на які накладається арешт.

Печерський районний суд Києва підтримав клопотання прокурора щодо накладення арешту на майно п'ятого президента України, народного депутата Петра Порошенка, якого українські правоохоронці підозрюють у державній зраді та сприянні тероризму. Про це повідомляє «Інтерфакт-Україна» з посиланням на відповідну ухвалу суду, що оголосили під час засідання у четвер.

«Клопотання прокурора про накладення арешту на майно задовольнити», – йдеться в документі.

Суддя, яка оголошувала ухвалу під час засідання, перерахувала все майно та активи п'ятого президента, на які накладається арешт. Серед них, зокрема, квартири у Вінниці та Києві, садиба у Козині, земельні ділянки, які належать Порошенку, акції Порошенка у низці приватних компаній.

«Ухвала підлягає негайному виконанню слідчим прокурором. Ухвалу слідчого судді може бути оскаржено… в суді апеляційної інстанції», – зазначила суддя.

Вона додала, що оприлюднення повного тексту зазначеної ухвали призначили на 12:00 14 січня 2022 року.

Нагадаємо, що 20 грудня ДБР повідомило Порошенку про підозру в державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій у межах справи про злочинну схему постачання вугілля з тимчасово окупованих територій. Через неможливість вручити письмове повідомлення про підозру особисто його надіслали за місцем проживання, реєстрації, а також за місцем роботи.

Адвокат Порошенка Ілля Новіков заявив, що підозра Порошенку є незаконною, не має жодних правових підстав. Водночас у заяві «Євросолідарності» зазначено, що Порошенко повернеться в Україну, але за власним графіком, а не «за сценарієм новорічних відосиків Зеленського». Сам Порошенко заявив, що повернеться із закордонного відрядження у першій половині січня 2022 року.

6 січня Порошенко, який перебуває у відрядженні в ЄС, заявив, що повернеться до України 17 січня. Пізніше адвокат п'ятого президента Ігор Головань заявив про спробу грубого порушення закону владою через спробу таємного розгляду клопотання про арешт майна п'ятого президента у Печерському районному суді міста Києва.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.