Рятувальники попереджають про можливе сходження лавин у Карпатах

Передбачають небезпеку третього рівня.

Завтра, 9 січня, та в понеділок, 10 січня, на високогір'ї Закарпатської та Iвано-Франкiвської областей очікують значну сніголавинну небезпеку. Про це повідомили у Державній службі з надзвичайних ситуацій України.  

«За даними УкрГідрометцентру,  9-10 січня, у зв’язку зi снiгопадами  на високогір'ї Закарпатської та Iвано-Франкiвської областей очікується значна сніголавинна небезпека (3 рівень)», – йдеться у повідомленні. 

Зазначимо, що у Львівській області від Головного управління ДСНС є правила безпечного катання на гірськолижних трасах:

  • дотримуйтесь безпечної швидкості, яка дасть вам час для додаткового маневру, щоб уникнути зіткнення;
  • не зловживайте спиртними напоями під час катання, адже час реакції зменшується в рази;
  • одягайте захисне спорядження;

Пам’ятайте, що в місцях масового катання з гір невмілий і головне недисциплінований лижник – серйозна небезпека для оточуючих. Також рятувальники нагадують, що перед самостійним походом в гори необхідно зареєструватись на пошуково-рятувальному посту. Контакти можна знайти за посиланням або відсканувавши QR-код. А за цим посиланням можна онлайн зареєструвати туристичну групу.

Нагадаємо, що у гірському рятувальному центрі радять не планувати похід в гори без досвіду міжсезонних походів, належного спорядження та фізичної підготовки, досвідченого і надійного провідника. Вони зазначають, що однією з основних причин нещасних випадків взимку є різке погіршення метеоумов, а тому уважно ознайомтеся з прогнозом погоди кількох метеослужб на найближчі три дні.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.