Український «Руслан» перевіз супутник зв’язку для запуску компанією Ілона Маска (ФОТО)

Український літак «Руслан» Ан-124-100 авіакомпанії «Антонов» перевіз з Європи до Сполучених Штатів Америки турецький супутник зв’язку для запуску компанією SpaceX, що належить мільярдеру Ілону Маску. Про це повідомили у пресслужбі держпідприємства «Антонов».

Турецький телекомунікаційний супутник Turksat 5B відправили з Тулузи у Францію. Транспортували його у співпраці з відділом Bollore Logistics Space в Тулузі.

«Руслан» є єдиним літаком, здатним транспортувати такі унікальні контейнери, оскільки вони розроблені Airbus Defense and Space спеціально для перевезення літаком типу АН-124-100.

Ззначається, що вага вантажу — 60 тонн. Його габарити: довжина — 14,69 м, ширина — 5,45 м, висота — 4,36 м.

Для завантаження та розвантаження разом із бортовим краном використовувався зовнішній кран, а також інше спеціальне обладнання, розроблене та виготовлене спеціалістами підприємства «Антонов».

SpaceX запустив Turksat 5B 18 грудня на замовлення Туреччини з мису Канаверал, де розташований майданчик для запуску космічних кораблів. Цей супутник стане найпотужнішим для країни та забезпечуватиме широкий діапазон зв’язку не лише для Туреччини, а й для сусідніх держав протягом 35 років.

Авіакомпанія «Антонов» наголосила, що наразі є світовим лідером у повітряному перевезенні вантажів для аерокосмічної галузі. Так, протягом кількох останніх місяців виконали три перевезення з постачання компонентів супутників.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.