В Україні можуть значно зрости ціни на продукти харчування

Рекордне подорожчання енергоносіїв, що почалося минулого року, вже принесло чимало проблем українській економіці. Все частіше можна бачити повідомлення про зупинення виробництва деякими промисловими підприємствами.

Причому багато хто з них забезпечує українське населення продуктами харчування, зокрема хлібом. В уряді намагаються точково зупинити зростання споживчих цін. Зокрема, Кабінет Міністрів відкоригував перелік товарів, які мають суттєву соціальну значущість — до нього включили пшеничний батон та олію.

Проте загальну ситуацію такі заходи не покращують. Про те, на які ціни чекати українцям у 2022 році та чи є вихід із нинішньої кризи, «ФАКТАМ» розповів незалежний експерт кандидат економічних наук Олександр Хмелевський.

Ще восени 2021 року, коли увага громадськості була прикута здебільшого до тарифів на газ та опалення, експерти попереджали: важливими є не лише ціни на газ для побутових споживачів, що їх уряд зафіксував на рівні травня завдяки річним газовим контрактам.

“Космічні” ціни на газ для промисловості, які були і залишаються ринковими, все одно відіб’ються на гаманцях українців – через ціни на усі товари, і передусім харчі, пише ВВС.

Радник президента з економічних питань Олег Устенко каже, що зростання цін у сировинній продовольчій групі у новому році може сягнути 20% і потребуватиме “антикризових заходів”.

А якщо врахувати, що харчі в українському споживчому кошику важать майже половину, таке збільшення цін може стати серйозним інфляційним шоком, прогнозуючи загальну інфляцію в країні на рівні 8-10%.

Хоча ціни на газ для населення, а тепер ще й для виробників харчів привертають більше увагу у зимові місяці, є і ще одна проблема, про яку вже говорять експерти.

Йдеться про врожай нового року. Для того, щоб він був добрим, потрібні добрива, а у їхньому виробництві газ є однією з головних складових – до 80%.

Якщо додати до цього вартість палива для посівної та збирання врожаю, яка також буде закладена у ціну продуктів, нинішня вартість буханця хліба може виявитися далеко не останнім рекордом цього року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.