З 11 січня 2022 року Укрзалізниця може зупинити всі потяги

Перевірка на Укрзалізниці виявила порушення Ліцензійних умов і попередила про можливе припинення ліцензії. Однак, такий варіант подій можливий тільки в разі їх неусунення.

Про це повідомив голова Укртрансбезпеки Євген Зборовський у Facebook.

Як повідомив голова Укртрансбезпеки, в липні 2021 року, їх співробітники вперше за п’ять років провели планову перевірку дотримання Укрзалізницею ліцензійних вимог. В першу чергу, перевірялися фактори безпечної складової. За результатами перевірки було встановлено 116 невідповідностей (порушень), про які було повідомлено минуле керівництво акціонерного товариства.

Відразу після зміни керівництва на УЗ провели нову позапланову перевірку, яка завершилася 24 грудня 2021 року.

“Її результати очікувано показали ряд порушень, які не виправлялися роками, що і послужило підставою для відповідного наказу”,- розповів глава Укртрансбезпеки.

Однак в силу такий наказ набирає тільки в разі неусунення порушень.

“Фактично, це попередження про можливе скасування ліцензії, а не саме скасування”,- додав Зборовський.

Як зазначає голова Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради, створеної для перевірки та оцінки стану УЗ, народний депутат Юлія Гришина, з 11 січня 2022 року “Укрзалізниця” має зупинити перевезення, пише Еспресо.Захід.

“Можливо, шукатимуть якісь виходи з цієї ситуації, але факт є фактом: УЗ не дотримується ліцензійних умов, тобто не виконує всіх необхідних вимог контролюючого органу щодо організації перевезень пасажирів та небезпечних вантажів. Нагадаємо, ТСК з питань “Укрзалізниці” у своєму проміжному звіті ще влітку попереджала про таку загрозу”, – наголосила політик.

В “Укрзалізниці” заявили, що зупиняти перевезення не планують:

“Пасажирські перевезення будуть продовжуватися. “Укртрансбезпека” має низку зауважень, які “Укрзалізниця” у чіткі терміни усуне, щоб забезпечити максимальні стандарти безпеки для наших пасажирів. Отже, усі можуть спокійно планувати свої залізничні подорожі”.

У Міністерстві інфраструктури зазначили, що все відбувається у рамках стандартних процедур:

“Це звичайна процедура. Зараз “Укртрансбезпека” та “Укрзалізниця” разом працюють над виправленням цієї проблеми”, – повідомила пресслужба відомства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.