Новий штам коронавірусу та Хода звіздарів у Львові. Головне

Коротко про головні новини за минулу добу.

У ВООЗ визначили три основні причини швидкого поширення штаму «Омікрон». Зокрема, йдеться про поширення через мутації вірусу, уникнення імунної відповіді та недотримання фізичної дистанції між людьми. 

На Кіпрі науковці виявили гібрид штамів коронавірусу «Дельта» та «Омікрон». Його назвали «Дельтакрон». Зазначається, що цей варіант виявили у 25 пацієнтів, з яких 11 були шпиталізовані, а 14 лікуються вдома. 

Україна вийшла з німецького списку країн підвищеного ризику. Тепер усі, хто старший за 6 років, має пред’явити нетивний ПЛР-тест або сертифікат про вакцинацію.

У Львові попрощалися з художником та іконописцем Остапом Лозинським, який помер у переддень Різдва унаслідок ускладнень коронавірусної хвороби. Поховали його на Личаківському кладовищі. 

Львовом пройшла традиційна Хода звіздарів, яку започаткували в Музеї народної архітектури та побуту у Львові імені Климентія Шептицького. Цьогоріч зіркову колекцію фестивалю поповнили шість нових зірок, оздоблених за зразками народного майстра Володимира Шагала. 

На Львівщині горіла дерев’яна церква ХІХ століття, що належить УГКЦ. Її збудували 1858 року і вона є архітектурною пам’яткою національного значення.

На маршрут Київ – Славське Укрзалізниця призначила два додаткові поїзди, зокрема на 10 та 16 січня. 

В Україні почнуть діяти зміни до Закону про рекламу. Зокрема, якщо роботодавець вказуватиме в оголошеннях про пошук працівників певну стать, отримає штраф у розмірі 65 тисяч гривень. 

Гарного Дня!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.