Ціна за гектар паю на Львівщині у два рази більша за середню по Україні

Утім за площею відчужених сільськогосподарських земель Львівщина посідає останні місця.

Вартість землі на Львівщині перевищує середню вартість по Україні, утім за площею відчужених сільськогосподарських земель Львівщина посідає останні місця. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації.

«Якщо говорити про кількісні показники, то за підсумками функціонування ринку землі на кінець року, в області продано 436 земельні паї, площею 549 га. При цьому, середня вартість 1 гектару становить близько 96,34 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні більш як у 2,1 раза (44,97 тис. грн) та поступається лише Київській області – 163,37 тис. грн», – наголосила заступник директора департаменту Людмила Гончаренко.

Найбільше транзакцій з землею проведено у Харківській, Кіровоградській та Дніпропетровській областях.

Загалом на території Львівщини, з моменту скасування мораторію на відчуження земель сільськогосподарського призначення здійснили 2081 правочин щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу –  1,75 тис. га.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні стала легальною купівля-продаж землі сільськогосподарського призначення. Торік Верховна рада ухвалила закон про обіг сільськогосподарських земель. За обмеженнями, які він передбачає з 2024 року на ринок зможуть вийти компанії, для них буде обмеження щодо купівлі – 10 тисяч гектарів для однієї юридичної особи. До того в Україні діяв мараторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.