Як у Львові отримати бустерну дозу вакцини проти коронавірусу

Мешканці Львівської міської територіальної громади мають змогу отримати бустерну дозу вакцини від Covid-19. У Львові є достатня кількість вакцин та 22 локації, де можна отримати щеплення.

Про це під час брифінгу десятого січня розповіла начальниця управління охорони здоров’я міськради Леся Кобецька.

За її словами, станом на сьогодні третю дозу вакцини вже отримали 169 львів’ян.

«У нас є в наявності всі вакцини в достатній кількості, тому є можливість проводити вакцинацію населення бустерною дозою. Людям, які отримали дві дози вакцини більше ніж 6-9 місяців тому, варто пройти ревакцинацію. Отримувати бустерну дозу ми особливо закликаємо тих осіб, яким більше 60 років або які мають хронічні захворювання, онкологію, ослаблену імунну систему, адже саме ці категорії осіб переносять хворобу найважче. Під час попередньої хвилі, найбільший відсоток хворих, це були люди невакциновані, особливо старшого віку, які мали хронічні захворювання, і на жаль в цій групі був високий відсоток летальних випадків. Тому рекомендуємо відвідати центри вакцинації», – зазначила вона.

ВООЗ рекомендує для третього щеплення вакцини Moderna та Pfizer.

«Тим, хто вакцинувався Coronavac, бустерну дозу рекомендують робити бустерну  дозу вакциною Pfizer. Загалом є розроблені різноманітні схеми-рекомендації, коли та чим ревакцинуватись. З цими схемами можна ознайомитись на сайті Міністерства охорони здоров’я України», – каже Леся Кобецька.

У мерії також закликають прийти до пунктів вакцинації тих, хто досі не зробив щеплення.

«Зараз поширюється штам «Омікрон». Це відбувається дуже швидко, бо він має короткий інкубаційний період – до трьох днів. Тому, лише вакцинація може захистити від важкого перебігу захворювання», – розповіла Леся Кобецька.

За словами керівника департаменту гуманітарної політики ЛМР Євгена Бойка, зараз ситуація із поширення коронавірусу у Львові є досить спокійною.

«За останню добу було виявлено 90 підтверджених випадків зараження серед мешканців Львівської МТГ. Але потрібно розуміти, що в період різдвяних свят люди менше здавали тестів, тому впродовж робочих днів ми спостерігатимемо невеликий ріст в статистиці. Окрім того, на свята люди більше контактували між собою, тому це теж може провокувати збільшення кількості хворих. Ми маємо дуже дієвий захист від коронавірусу і це – вакцинація. Станом на сьогодні однією дозою провакциновано 67% мешканців, двома дозами – 62%. У Львові продовжують діяти 10 тимчасових центрів масової вакцинації та 12 стаціонарних пунктів, які діють при наших медичних закладах», – розповів Євген Бойко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.