Батьки 6-річної Мирослави Третяк хочуть довести винуватість держави у тому, що 13-річний підліток став вбивцею і гвалтівником їхньої доньки

Артем Донець, адвокат сторони потерпілих — батьків вбитої та зґвалтованої дівчинки, подав апеляційну скаргу на ухвалу Вовчанського районного суду. Ухвала оскаржується лише в тій частині, де суд не побачив винуватості держави у багаторічній бездіяльності і невжитті заходів щодо малолітнього Б.Ф. та його родини. Хоча була велика сукупність письмових доказів і показань допитаних в судовому засіданні свідків і представників органів державної влади,– повідомили Варта1 у Адвокатському об’єднанні “Донець і Партнери”.

Нагадаємо, що 28 липня 2021 року 13-річний Б.Ф. вбив та зґвалтував 6-річну Мирославу Третяк.

«Очевидно, що такі жахливі дії не вчиняються 13-річними дітьми просто так зненацька, без будь-яких передумов. Вчиненню вбивства передували недоліки у вихованні з боку батьків 13-річного Б.Ф та посадових осіб закладів освіти, а також цілий ряд випадків вчинення хлопцем суспільно-шкідливих та -небезпечних діянь. При цьому, суспільна небезпечність діянь і жорстокість дій Б.Ф., постійно зростала, однак кожен наступний випадок незмінно не отримував жодного реагування з боку батьків та органів влади»,- зазначається у повідомленні.

Батьки Мирослави Третяк наполягають на винуватості держави, яка роками бездіяла та десяток державних органів належним чином не виконували свої функції по контролю за умовами життя і вихованню Б.Ф., який цілком очевидно знаходився у складних життєвих умовах.

Як повідомлялося, суд оголосив вирок у справі про вбивство 6-річної Мирослави Третяк, яке сталося у селищі Старий Салтів Харківської області.

13-річного сусіда направлять до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків терміном на три роки. Це максимально можливий примусовий захід виховного характеру, який можна застосувати.

У зв’язку з тим, що неповнолітній не досяг віку, з якого може нести кримінальну відповідальність, до нього можна застосувати лише примусові заходи виховного характеру.

Вбивство Мирослави Третяк сталося у липні 2021 року. Мати дівчинки повідомила у поліцію, що вона не повернулася додому після прогулянки з 13-річним сусідом.

Пізніше тіло дитини з ознаками насильницької смерті знайшли у покинутій будівлі.

У вбивстві одразу запідозрили сусіда дівчинки. Йому повідомили про підозру та помістили його до приймальника-розподільника для дітей строком на 30 днів.

Психіатрична експертиза показала, що на момент вчинення злочину неповнолітній був у здоровому глузді.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.