Має менший інкубаційний період і вражає молодших. Нові дослідження «Омікрону»

Що відомо про новий штам «Омікрон» за попередніми результатами наукових досліджень.

«Омікрон» частіше призводить до інфікування в домашніх осередках у порівнянні зі штамом «Дельта». Також новий штам має менший інкубаційний період. У середньому він становить 3 доби. Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров’я та попередніх результатів наукових досліджень.

У МОЗ кажуть, що відбувається зсув захворюваності на штам «Омікрон» у більш молоду вікову групу. Наприклад, якщо середній вік хворих на штам «Дельта» був 38,3 роки, то на «Омікрон» – 30,8 роки. Окрім цього, збільшується і ризик повторного зараження – реінфекції. У випадку із «Дельтою» він становив близько 2,5%, для «Омікрону» – у понад 5 разів вище, 13%.

«Попередньо, «Омікрон» у 2,9 рази більш інфекційний, ніж «Дельта». Тобто новий штам більш заразний у порівнянні із «Дельтою». У країнах, де він вже виявлений, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається в 1,53 дня. Наразі немає інформації для оцінки будь-якої зміни тяжкості інфекції, яку спричиняє «Омікрон». Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається», – додають у Міністерстві.

Дані досліджень указують на зниження ризику госпіталізацій серед інфікованих цим штамом. Хоча зростання кількості заражень може спричинити і велике навантаження на медичну систему. У порівнянні зі штамом «Дельта», випадки захворювання на «Омікрон» мають на 15-20% менший ризик будь-якої госпіталізації та на 41% менший ризик госпіталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні.

Ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи госпіталізації для «Омікрону» є вполовину меншим, ніж для «Дельти». Так, лише в 0,6% хворих на «Омікрон» були госпіталізовані, у порівнянні з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби.  Водночас дані щодо госпіталізацій не є остаточними, бо у багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо госпіталізацією. До того ж переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей.

У МОЗ нагадують про правильне використання масок, дотримання дистанції, регулярне миття рук та вакцинація від коронавірусу. Ці заходи як і раніше залишаються ефективними та простими, щоб вберегтися від інфікування будь-яким штамом.

Нагадаємо, що штам коронавірусу «Омікрон» характеризується особливою заразністю – він у 4 рази заразніший за штам Дельта. За даними ВООЗ, «Омікрон» викликає класичні симптоми коронавірусу, такі як температура, кашель і втрата нюху, лише в 50% випадках. Серед найпоширеніших проявів інфекції вчені назвали нежить, головний біль, стомлюваність, чхання і біль в горлі. А в нового варіанту інфекції присутній ще й такий симптом, як втрата апетиту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.