Янукович оскаржує усунення з посади президента в суді

Президент-втікач Віктор Янукович  подав до Окружного адмінсуду Києва ще один позов проти Верховної Ради України. Він вимагає визнати відсутність у ВР повноважень позбавляти звання президента у спосіб інший, окрім імпічменту. Про це у “Telegram” повідомила представниця Верховної Ради в Конституційному суді Ольга Совгиря.

“Янукович В. Ф. подав до ОАСК ще один позов проти Верховної Ради, у якому вимагає визнати відсутність у Верховної Ради повноважень позбавляти звання Президента України у спосіб інший, окрім імпічменту”, — йдеться у дописі Ольги Совгирі.

Окружний адміністративний суд м. Києва вже відкрив провадження у цій справі (№ 640/39069/21) і призначив справу до розгляду у порядку спрощеного провадження без виклику сторін та проведення судового засідання.

За словами Ольги Совгирі рішення суду за цим позовом може бути ухвалено практично у будь-який момент.

Нагадаємо, що Верховна Рада позбавила Януковича В. Ф. звання Президента України шляхом ухвалення Закону України від 04.02.2015 № 144-VIII, який наразі чинний.

Конституційність цього закону оскаржувалась до Конституційного Суду України, проте КСУ в грудні 2019 року закрив провадження за цим конституційним поданням зазначивши, що цей спір не є правовим, носить політичний характер, а тому не підсудний Суду.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.