Львівські лікарі прооперували руку 12-річному юнаку, пересадивши нерв із іншої ділянки кисті

Травму хлопець отримав через невдале сальто.

Львівські лікарі відновили рухи руки 12-річному Юркові з Львівщини, який ще влітку, граючись із братом, сильно травмувався, повідомляє 1 ТМО.

Через невдале сальто і хибний діагноз хлопцеві вже провели три операції та п’ять місяців він лікувався. Дитині до того лікували перелом передпліччя (променевої та ліктьової кісток) з одночасним зміщенням, хоча пошкодженим був нерв. Саме через неправильний діагноз, лікування не давало результатів та погіршило стан – рука почала втрачати чутливість, два пальці затерпати, а один взагалі холонути. Юрчик не міг зігнути кінцівку чи взяти до руки олівець.

Медики Львівської лікарні швидкої медичної допомоги діагностували, що у хлопця був не перелом, а пошкодження ліктьового нерву, який відповідає за рухи та відчуття температури, болю і тиску. При падінні нерв зачепили гострі краї кісточки у середній третині передпліччя глибоко між м’язами. Потрібна була реконструкція ліктьового нерву. Під час операції лікарі виявили, що краї нерву настільки пошкоджені, що відстань між ними не дозволяє його сполучити. Єдиний і дещо ризикований вихід був аутотрансплантація – пересадка нерва із іншої ділянки кисті, де немає моторних волокон, а тільки чутливі.

Читайте також: Львів’ян просять допомогти 5-місячній Соломійці, якій потрібна пересадка печінки

Частинку нерву хірурги взяли з тильної поверхні кисті. З'єднати його з пошкодженими кінчиками – як зшити розірвану волосину. Втручання провели із застосуванням високоточного мікроскопу.

Зараз Юрчик вже відчуває нервові імпульси в кінчиках пальчиків, які раніше були нечутливими. Попереду ще на нього чекає тривала реабілітація.

Нагадаємо, що у Львові прооперували 57-річного чоловіка, який майже 10 років ходив навприсядки через «закам’янілі» колінні суглоби. Через хворобу ноги у 57-річного Ігоря зігнулися під кутом 90 градусів. Він міг пересуватися лише навприсядки. Випрямив ноги чоловік лише після двох надскладних операцій. А напередодні, у Західноукраїнському медичному центрі прооперували 17-річного хлопця з лійкоподібною деформацією грудної клітки. Операцію провели за допомогою нового методу для контролю болю в післяопераційному періоді. Йдеться про новітню методику ESP-блоку (erector spinae plane block – блок м’яза-випрямляча хребта), яка мінімізує дискомфорт та біль під час операції та у післяопераційному періоді.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.