Першим вбитим на Майдані був львів’янин Юрій Вербицький

Сьогодні – восьма річниця з його викрадення та загибелі.

Згідно з останніми даними Державного бюро розслідувань першим убитим під час Революції Гідності був львівський активіст Юрій Вербицький, пише Українська правда. 

Зазначимо, що раніше першим загиблим вважали Сергія Нігояна. Крім того, вдалося встановити кожен підрозділ внутрішніх військ, а також спецпідрозділ «Беркут», які на момент вчинення кожного з цих вбивств перебували у безпосередній близькості та могли його вчинити з урахуванням висновків експертиз. 

Наразі не відкриті три вбивства – Нігояна, Жизневського і Вербицького, але слідчі встановили, що першим був Юрій Вербицький. Слідчі ДБР активізували роботу в цьому напрямку. 

Нагадаємо, що 50-річного львівського науковця Юрія Вербицького, учасника Революції Гідності, закатували в околицях села Гнідин Бориспільського району Київської області у січні 2014 року. 

У період Євромайдану Ігоря Луценка та Юрія Вербицького викрали з території Олександрівської лікарні та вивезли за місто. Після тортур їх кинули в лісі. Від отриманих травм Юрій Вербицький помер.

У березні 2020 року правоохоронці затримали підозрюваного Сергія Мисливого, а у серпні 2020 року Слідчі Держбюро розслідувань завершили досудове розслідування про викрадення і вбивство євромайданівців Юрія Вербицького та Ігоря Луценка. Обох підозрюваних взяли під варту. Обвинувальний акт мали скерувати до суду.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.