У лютому в Україні прогнозують 59 тисяч хворих на коронавірус щодня

Пікові показники захворюваності, за прогнозами РНБО, припадуть орієнтовно на 20-25 лютого.

За попередніми розрахунками, представленими Радою національної безпеки та оборони, 59 000 людей може хворіти на коронавірус щоденно. Сумарно – близько 1 млн українців за лютий може захворіти. Про це в інтерв’ю Ліга.нет повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, називаючи це ще доволі оптимістичними прогнозами.

«За досвідом європейських або інших країн світу спостерігається, що умовно хвиля «Омікрону» наростає впродовж одного-півтора тижня максимум, і спадає теж доволі швидко», – каже він.

Пікові показники захворюваності, за прогнозами РНБО, припадуть орієнтовно на 20-25 лютого. Але наскільки швидким буде спадання, наскільки швидкою буде саме ця хвиля і в яких регіонах – поки що рано казати. Водночас за американськими прогнозами, які роблять для України, пікові показники захворюваності очікують також приблизно на середину лютого і доволі швидке спадання до 1 квітня. 

Під час хвилі «Омікрону» планують застосовувати такі ж обмеження, як і раніше. Єдине, за його словами, стимулюватимуть місцеві органи влади активніше застосовувати вимоги помаранчевої зони, оскільки вона є попереджувальною.

«На жаль, ми бачимо, що області доволі пасивно на неї реагують. Тобто вони побачили себе у помаранчевій зоні і просто очікують, поки опиняться в червоній. Головна відмінність червоної та жовтої зони карантину – у вимозі до Covid-сертифікатів про вакцинацію, які дозволяють уникнути обмежень. У червоній зоні потрібні дві дози щеплення, у жовтій – достатньо однієї», – додає Ігор Кузін.

Нагадаємо, через спалах коронавірусу на Прикарпатті вводять локдаун. Львівщина наразі на другому місці за захворюваністю серед областей. Через збільшення кількості хворих із коронавірусом область переходить у помаранчеву зону карантину. Наступного тижня Львів може перейти вже і до червоної зони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.