У Львові закривають аптеку з історичним інтер’єром «На Марійській площі»

Останній день роботи аптеки «На Марійській площі» – 31 січня.

У Львові через високу орендну плату закривають аптеку «На Марійській площі», що на пл. Міцкевича, 8 в центрі міста. Також свої корективи у роботу апетки внесла і пандемія. Про це повідомили на сайті мережі аптек «D.S.».

«На жаль, змушені повідомити, що незабаром вона припинить функціонувати як один із закладів нашої мережі. Це зумовлено надто високою орендною платою, яку оголосив орендодавець із початком 2022 року. Ми залишаємо повністю збережене і відреставроване приміщення включно зі старовинними меблями», – йдеться на сайті. 

У коментарі Tvoemisto.tv маркетологиня мережі аптек «D.S.» Любов Дуб повідомила, що орендна плата висока, але вона відповідає цінам центральної частини Львова. 

Читайте також: Міськрада проведе інвентаризацію історичних аптек у Львові

«Ця аптека має свої особливості, адже вона менш показна, має менше приміщення і про неї, мабуть, навіть не всі львів’яни знають», – каже вона. 

Зазначимо, що цьому аптечному закладу понад 100 років, і до 2019 року він перебував під загрозою закриття та знищення, як і чимало інших давніх львівських аптек. Любов Дуб каже, що на відновлення аптеки «На Марійській площі» їх надихнув досвід із аптекою «Під угорською короною», що на пл.Соборній, 1.

«Але це зовсім різні ситуації, адже аптека «Під угорською короною» реанімувалася в інший час, вона функціонує вже понад 9 років. Вона у такій локації, де краща прохідність, туди йдуть як львів’яни, так і гості міста», – додає маркетологиня. 

Якою буде доля приміщення аптеки «На Марійській площі», наразі не відомо. Усе залежить від рішення її власників.  

Нагадаємо, що наприкінці грудня 2018 року НАК «Надра України Західукргеологія» підписало договір із ТОВ «Старовинна аптека», аби відкрити тут нову аптеку, оскільки після тривалих конфліктів попередні орендарі таки переїхали за іншою адресою. Аптеку на площі Міцкевича після річної перерви відкрили у 2019 році. У приміщенні зберегли історичний інтер’єр, продавали ліки, медичні й косметичні засоби. Для мережі D.S аптека стала другою старою львівською аптекою, яку відновили, зберігши історичний інтер’єр.

Зокрема у 2012 році відновили роботу однієї з найстаріших аптек у Львові на площі Соборній, 1 – «Під Угорською короною».Нагадаємо, через закінчення терміну оренди власник приміщення НАК «Надра України» зобов’язав попереднього орендаря виселитися. Пізніше орендарі погодились дійти компромісу, щоб аптека продовжила роботу. 

Для довідки

Аптеку на Марійській площі у Львові відкрив у 1922 році Стефан Штенцель, купивши її у Антонія Граблевського, який володів аптекою з 1914 року. У радянські часи тут працював гомеопатичний відділ.

Софія Шавранська

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.