У Львівській області продано 493 земельні паї площею 635 га: дорожча земля лише на Київщині

З моменту відкриття ринку землі, а саме з 1 липня цього року, Львівська область вкотре підтверджує статус однієї з найдорожчих областей України за вартістю земельних часток (паїв).

Водночас за площею відчужених сільськогосподарських земель область посідає останні місця. Про це інформують в департаменті агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації, пише Dailylviv.com.

«Якщо говорити про кількісні показники, то за підсумками перших семи місяців функціонування ринку землі, в області продано 493 земельні паї, площею 635 га. При цьому, середня вартість 1 гектару становить близько 97,26 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні більш як у 2,1 раза (45,23 тис. грн) та поступається лише Київській області – 152,21 тис. грн», – наголосила директор департаменту Тетяна Гетьман.

Найбільше транзакцій з землею проведено у Харківській, Кіровоградській та Дніпропетровській областях.

Загалом на території Львівщини, з моменту скасування мораторію на відчуження земель здійснили 2279 правочинів щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу –  1,9 тис. га.

«Слід зазначити, що законом встановлене важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі в області становить 21,5 тис. грн. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 4,5 раза», – підкреслила Тетяна Гетьман.

Паї на Львівщині дорожчі, ніж в середньому в Україні

Коли продавати земельний пай чи залишити його дітям-внукам, – поради експерта

Ринок землі буде активним аж у 2022 році, а не з 1 липня 2021-го

Власники землі втрачають 13-15 тисяч гривень за пай на рік,- експерт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.