МОЗ затвердило сезонне меню для дошкільнят

Затверджений перелік страв можна використовувати в інші пори роки, але з включеними до нього сезонними продуктами.

Міністерство охорони здоров’я затвердило рекомендоване сезонне меню для дітей віком від 1 до 6 (7) років для харчування у закладах освіти та інших організованих дитячих колективах. Відповідний наказ опубліковано на сайті відомства.

Примірне чотиритижневе меню на зимовий період пропонують для триразового харчування дітей. Затверджений перелік страв також може бути використаний як база для чотиритижневого меню в інші пори роки, однак з використанням сезонних продуктів.

На сайті МОЗ доступні технічні картки з переліком страв, вимогами, необхідними параметрами та розрахунками (наприклад, енергетична цінність продуктів/страв тощо). Також у них запропоновані процеси приготування та температурні режими.

Крім того, зауважують у міністерстві, меню можна використовувати у повному обсязі або частково, опрацювавши його залежно від смакових уподобань дітей та технологічних можливостей кожного закладу.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року у дошкільних навчальних закладах у Львові змінилося меню. В основу лягли страви відомого шеф-кухаря, кулінарного експерта Євгена Клопотенка. Малюкам обмежили споживання картоплі-пюре та макаронів, натомість дають більше фруктів та готують більш енергетично цінні каші та інші смачні страви.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.