Російська атака може початися з авіаударів: радник Байдена закликає американців покинути Україну за 48 годин

Радник США з національної безпеки Джейк Салліван у п’ятницю попередив американців в Україні – виїхати впродовж одного-двох днів, пояснивши, яким може бути російський напад на країну і що мирне населення може загинути.

Про це інформує CNN, пише Dailylviv.com.

“Будь-який американець в Україні повинен виїхати якомога швидше, а в будь-якому випадку протягом наступних 24-48 годин”, – сказав Салліван.

“Ми, очевидно, не можемо передбачити майбутнє, ми не знаємо точно, що станеться. Але зараз ризик досить високий, а загроза настільки негайна, що цього вимагає розсудливість”.

“Якщо російська атака на Україну продовжиться, вона, ймовірно, почнеться з повітряних бомбардувань і ракетних обстрілів, які, очевидно, можуть вбити мирних жителів незалежно від їхньої національності. Подальше наземне вторгнення, очевидно, передбачатиме наступ масованих сил”, – продовжив він.

Незважаючи на це повідомлення, Салліван додав, що неясно, чи вирішив Путін вторгнутися в Україну.

«Я хочу бути кристально ясним. Остаточне рішення не було прийнято президентом Путіним, але ми маємо достатній рівень занепокоєння на основі того, що ми бачимо на місцях, і того, що наші аналітики з розвідки підхопили, що ми надсилаємо це чітке повідомлення, і воно залишається повідомленням, яке ми надсилаємо вже деякий час. І це термінове повідомлення, тому що ми в невідкладній ситуації”, – сказав Салліван.

Пізніше він сказав, що існує «дуже чітка ймовірність» того, що Росія буде діяти у військовій формі, але не міг точно визначити, коли і як.

«Я не збираюся вдаватися в інформацію розвідки, але якщо ви подивитеся на сили як у Білорусі, так і в Росії по той бік українського кордону з півночі та зі сходу, росіяни в стані мати можливість за день розпочати масштабні військові дії в Україні”, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.