Росія заявила про відведення частини військ від українських кордонів

Деякі російські підрозділи вже завершили військові навчання в Білорусі: зокрема, підрозділи Південного військового округу та Західного військового округу Росії готуються 15 лютого вирушити назад. Про це повідомив офіційний представник Міноборони Росії Ігор Конашенков, пише hromadske.

«У міру закінчення бойової підготовки війська, як і завжди, здійснять марші комбінованим способом до пунктів постійної дислокації», – зазначив Конашенков.

За його словами, підрозділи Південного та Західного військових округів уже виконали свої завдання, тож почали вантажитись до залізничного й автомобільного транспорту. 15 лютого вони вже мають вирушити на свої постійні місця дислокації.

Менше з тим, частина підрозділів залишається у Білорусі: навчання триватимуть до 20 лютого. Конюшенков наголосив, що за останнім етапом білорусько-російських навчань спостерігатимуть військові аташе іноземних держав, акредитовані в Білорусі.

На полігоні Обуз-Леснівський відбудуться бойові стрільби, а бригада морської піхоти спільно з підрозділами Білорусі за підтримки оперативно-тактичної і армійської авіації відпрацює введення оборонного бою та маневрування в різних напрямках.

Нагадаємо, 10 лютого у Білорусі стартували спільні з РФ військові навчання «Союзна рішучість-2022», які триватимуть 10 днів. Скільки до них залучили солдат – невідомо, однак генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявляв, що в Білорусі перебувають 30 тисяч російських військових.

Як повідомляв Львівський портал, з кінця жовтня Росія переміщує свою військову техніку до кордону з Україною, про що свідчать знімки, неодноразово зроблені зі супутника. У січні стало відомо, що Росія перекидає на Донбас танки, боєприпаси та пальне.

Своєю чергою, США та європейські країни пообіцяли, що відреагують «потужними економічними та іншими заходами», якщо Росія наважиться на військову ескалацію.

За даними німецького видання Bild, Росія розглядає план захопити дві третини території України, включно з Києвом.  За даними американської розвідки, РФ планує це зробити вже найближчим часом, керуючись двома сценаріями вторгнення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.