Країни, де продають найбільше автомобілів зі скрученим пробігом: від Латвії – до Німеччини

Основними джерелами автомобілів для східноєвропейських ринків є Німеччина, Франція, Бельгія, Нідерланди та Італія.

Нещодавно платформа перевірки історії автомобіля carVertical спробувала з’ясувати, наскільки відрізняється рівень шахрайства з пробігом у різних країнах.  Компанія провела дослідження, засноване на майже 900 тисяч перевірок історії автомобілів з 2021 року, а про його результати повідомила Dailylviv.com.  Висновки зазначають широку кількість скручення одометра. Скручення одометра найбільш поширені у Центральній та Східній Європі.

Судячи з даних, у Латвії найбільш поширене скручення одометра. У більше, ніж 24 % автомобілів, перевірених на carVertical у цій конкретній країні, були змінені показання одометра. Кожен четвертий покупець уживаних автомобілів у Латвії отримує автомобіль, що зазнав втручання шахраями.

Друге місце за найбільшою часткою шахрайства з пробігом посідає Румунія. Кожен п’ятий уживаний автомобіль, або майже 20 відсотків автомобілів, перевірених на carVertical у Румунії, мали проблеми з пробігом.

В інших країнах Балтії справи не найкращі: Естонія є третьою країною з найбільшою часткою вживаних автомобілів зі скрученим одометром, а Литва, відповідно, четвертою. Росія та Україна також входять до країн з вищим відсотком транспортних засобів з шахрайством з одометрами.

Ситуація в деяких країнах Центральної та Південної Європи є набагато кращою, але навіть на стабільніших ринках, як і раніше, багато автомобілів зі скрученням одометрів. Кожен десятий уживаний автомобіль, перевірений на carVertical у Чехії, Словаччині, Словенії, Хорватії та Сербії, зазнав шахрайських модифікацій з пробігом. При цьому частка зареєстрованих автомобілів у Польщі та Угорщині досягла 12 та 14 відсотків відповідно.

Керівник відділу комунікацій carVertical Матас Бузеліс зазначає, що проблеми з прозорістю в Європі щорічно коштують мільярди євро. Купуючи дешево, люди думають, що роблять вигідну покупку, але насправді якщо у автомобіля сумнівна історія, вони можуть витратити на ремонт набагато більше.

«Основними джерелами автомобілів для східноєвропейських ринків є Німеччина, Франція, Бельгія, Нідерланди та Італія. Транскордонні угоди з автомобілями є ризикованими, тому що саме тут часто підробляють показання пробігу. Скручення одометрів в автомобілях — це так званий невидимий злочин. Згідно з деякими дослідженнями, тільки в Європі він завдає економічних збитків у розмірі понад 9 мільярдів євро на рік», — пояснює пан Бузеліс.

Проблема в тому, що влада не може ефективно відстежувати злочинців, які скручують одометри, а ще є питання про закон, який описує покарання за такий злочин. Хоча деякі західноєвропейські країни відомі тим, що «одометровим» шахраям накладають великі штрафи або навіть ув’язнюють, зазвичай не вистачає ресурсів для вирішення таких проблем на нестабільних ринках.

2021 рік був непростим для автомобільної промисловості через кризу напівпровідників. Ніхто не хотів позбуватися орендованої машини, тому що не було авта, на яку можна було б її замінити. Покупці старих автомобілів продовжують страждати, оскільки на ринку старих автомобілів відчувається помітна нестача автомобілів, що не зазнали модифікацій шахраїв.

Згідно з carVertical, 2022 рік турбуватиме нас тими ж проблемами. Пан Бузеліс зазначає, наскільки важливо перевіряти історію при купівлі старого автомобіля. 

Автомобілі з викрученим одометром складніші та більш дорогі в технічному обслуговуванніі їх також може бути дуже важко продати за первинною ціною або навіть більш дешево. За словами автомобільного експерта, покупці часто переплачують за автомобілі з неправильними показаннями одометра до 25 відсотків. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.