Секретар Львівської міськради пропонує ВРУ ухвалити закон про вільне володіння зброєю

Абсурдно, що на восьмому році війни, при загрозі повномасштабного вторгнення, громадяни залишаються фактично роззброєними, каже Маркіян Лопачак.

Секретар Львівської міської ради Маркіян Лопачак ініціював звернення депутатського корпусу до голови Верховної Ради України з вимогою негайно ухвалити законопроєкт №5708-1 від 13.07.2021 р. «Про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю».

Відповідне звернення Маркіян Лопачак зачитав під час засідання Львівської міської ради.

«Вільне володіння зброєю – це забезпечення конституційного права кожного українця на самозахист. І це право має бути врегульоване законом», – зазначив секретар ЛМР.

Маркіян Лопачак вважає, що українська нація довела вже свою зрілість.

«Просто абсурдно, що на восьмому році війни, в умовах складної криміногенної ситуації, при загрозі повномасштабного московського вторгнення, законослухняні громадяни залишаються фактично роззброєними перед злочинцями та окупантами», – додав Лопачак.

Нагадаємо, що проект Закону про право на самозахист та володіння цивільною вогнепальною зброєю передали на розгляд ВР. У пояснювальній записці йдеться, що вогнепальна зброя є найефективнішим засобом реалізації громадянами конституційного права на самозахист. Переважна більшість розвинених країн світу (усталених демократій) забезпечили таке право своїм громадянам.

За інформацією МВС України, громадяни легально володіють вогнепальною зброєю у загальній кількості близько 1,3 млн. одиниць, а за даними МВС України, протягом 2016 року було зафіксовано лише 69 випадків із використанням зареєстрованої  зброї.

Публікація в рамках програми висвітлення діяльності Львівської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.