У Львові погодили будівництво церемоніальної зали на Янівському цвинтарі

Церемоніальну залу будуватимуть за проєктом, який обрали на Всеукраїнському архітектурному конкурсі. Переможцем став проєкт авторів з Хмельницького.

У Львові погодили будівництво церемоніального комплексу на Янівському цвинтарі за проєктом, який переміг під час архітектурного конкурсу у 2020 році. Сьогодні, 18 лютого, на засіданні виконавчого комітету Львівської міської ради для цього видали містобудівні умови та обмеження ЛКП «Виробничо-реставраційний комбінат обрядових послуг», що будуватиме на території цвинтаря, на вул. Тараса Шевченка, 128.

У містобудівній документації йдеться про ділянку площею 32,3338 гектари, її забудують на 3,2%. Земля перебуває у зоні житлової та громадської забудов. Вид використання – для обслуговування Янівського кладовища. Функціональне призначення земельної ділянки – зона КС-5К – кладовища закриті після проходження кладовищного періоду – 15-20 років. Гранично допустима висотність будівель – 12 метрів.

Читайте також: У Львові збільшать площу двох цвинтарів та шукають гроші для крематорію

Церемоніальну залу будуватимуть за проєктом, який обрали на Всеукраїнському архітектурному конкурсі. Переможцем став проєкт авторів з Хмельницького – Віктора Голубєва, Дмитра Райфшнайдера та Андрія Шебалдова. 

Зі слів головного архітектора Львова Антона Коломєйцева, ці архітектори запроєктували коректну і функціональну будівлю, яка добре адаптована в історичне середовище цвинтаря та пропонує формування церемоніальної зали, що значно покращить сервіс.

Читайте також: Окремий світ, або Все, що треба знати про поховання у Львові

Нагадаємо, торік у жовтні у Львові обрали переможців архітектурного конкурсу на проєкт крематорію. Його планують збудувати на Голосківському цвинтарі. Переможцями конкурсу стала команда архітекторів із Маріуполя, які зараз працюють в Берліні. Піда крематорій депутати виділили землю, є 2 гектари на території Голосківського цвинтаря. Там, крематорій почали зводити ще на початку 80-х, але згодом будівництво зупинилось. Існуючі фундаменти можливо вдасться використати при будівництві колумбарію – місця, де зберігатимуть урни із прахом.  Детальніше про пороблему із похованнями у Львові читайте у матеріалі «Твоє Місто».

Вікторія Савіцька

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.