США вважають, що Путін ухвалив рішення щодо вторгнення в Україну

Президент США також звинуватив Росію у спробі сфальсифікувати підставу для війни з Україною.

Президент США Джо Байден виступив зі зверненням щодо ситуації в Україні. Відповідаючи на питання журналістів, він сказав, що США мають підстави вважати, що Володимир Путін уже ухвалив рішення щодо вторгнення в Україну, передає ВВС Україна.

«Хочу уточнити. Ви переконані, що президент Путін збирається вторгнутися в Україну – саме це ви щойно сказали?» – запитали Байдена після виступу. «Так», – відповів президент США.

У США, заявив Джо Байден, вважають, що російські сили можуть почати діяти «протягом найближчого тижня».

Ціллю, за його словами, може бути «українська столиця, Київ, місто, де мешкають 2,8 млн невинних людей».

Президент США також звинуватив Росію у спробі сфальсифікувати підставу для війни з Україною.

Американські чиновники неодноразово заявляли, що Москва планує таку провокацію. У відповідь Росія постійно це заперечує.

Джо Байден наголосив, що США регулярно оголошують про можливі плани Росії, щоби зупинити її та позбавити можливості виправдати вторгнення в Україну.

Байден також сказав, що країни-члени НАТО об'єднані та рішучі перед потоком російської дезінформації.

Заява президента США пролунала через кілька годин після того, як лідери самопроголошених Донецької та Луганської "народних республік" заявили про початок організованого виїзду населення цих територій до Росії.

Вони пояснили такі дії нібито збільшеною загрозою нападу з боку України. Жодних доказів на підтвердження своїх слів вони не надали.

Після цих заяв президент Росії Володимир Путін доручив уряду терміново виплатити 10 тисяч рублів (приблизно 130 доларів) кожному біженцю, який прибуде до Ростовської області з Донбасу.

Україна спростувала інформацію про запланований наступ чи диверсії на Донбасі.

Нагадаємо, що 15 лютого Держдума Росії проголосувала за те, щоб направити звернення до президента з проханням визнати окуповані території Донецької та Луганської областей «незалежними».

15 лютого, в Міноборони РФ заявили про повернення військових Західного та Південного округів Росії на постійні бази. Підтвердження слів російських військових з незалежних джерел наразі немає. Водночас, CNN уночі, 15 лютого, оприлюднило декілька відео, які підтверджують нарощування російських збройних сил поблизу українського кордону, яке відбувається дуже стрімко. 

Президент США Джо Байден ввечері 15 лютого виступив із заявою про безпекову ситуацію в Україні. Він наголосив на тому, що попри офіційну заяву Росії про відведення військ від кордонів загроза вторгнення ще є. Байден зауважив, що якщо Росія нападе на Україну, то це буде війна вибору.  

Нагадаємо, що речник Державного департаменту США Нед Прайс заявив, що, згідно з даними американської розвідки, Кремль ще не ухвалив остаточне рішення починати широкомасштабний наступ в Україні. Водночас він повідомив, що дії Росії наразі свідчать, що вона планує широкомасштабне вторгнення в Україну, продовжуючи зосереджувати військову техніку та особовий склад поблизу кордонів з Україною. Він наголосив, що США готові вести діалог з Росією щодо безпеки в Європі відразу, як Росія почне деескалацію. 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.