В Україні виявили новий варіант штаму коронавірусу «Омікрон»

Це переважно випадки зараження людей, які повернулися з-за кордону.

В Україні виявили новий варіант штаму коронавірусу «Омікрон» – BA.2. Про це повідомив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін в прямому ефірі UNICEF Ukraine. За його словами, зараз це поодинокі випадки, проте він викликає занепокоєння через високу контагіозність (швидше поширення).

«Стосовно варіантів BA.1, BA.2 – так, вони зареєстровані на території України. Поки що це поодинокі випадки, і насправді, коли ми подивимось на ось ці підвиди, підтипи штаму «Омікрон», то дійсно оцей другий варіант викликає занепокоєння. Ми зараз не фіксуємо його масово, це переважно випадки зараження людей, які повернулися з-за кордону», – каже він.

Водночас, як повідомили в Інституті біології та генетики, перший варіант «Омікрону» та його різновид B.1.1. в Європі і світі у січні мали більші показники, ніж в Україні, тоді як в Україні зафіксували більш ніж удвічі вищий рівень присутності варіанту BA.2. Цьому варіанту притаманна вища контагіозність порівняно з попередніми варіантами «Омікрону» та інших штамів SARS-CoV-2.

Також є третій варіант «Омікрону» – BA.3 – він не перевищує 1% та станом на сьогодні переважно трапляється у Польші. Його властивості ще досліджують.

Нагадаємо, що протягом п’ятого тижня 2002 року Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що кількість випадків коронавірусної інфекції знизилась на 17%. Україна перебуває на 43 місці з 54 країн серед територій Європейського регіону ВООЗ за кількістю нових випадків Covid-19 на 100 тисяч населення. Так, ознаки стабілізації епідемічного процесу спостерігаються на тиждень раніше, ніж це показували прогнози МОЗ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.