Росія сконцентрувала біля кордонів України 147 тисяч військових, – Резніков

Міністр оборони України Олексій Резніков озвучив сценарій російської агресії. Він заявив, що рівень загрози високий. Про це пише РБК-Україна, посилаючись на брифінг 21 лютого.

За його словами, Україна не применшує загрозу, її рівень високий, але влада здійснює прогнозування усіх сценаріїв, обираючи тактику поведінки.

«Серед інших ми розглядали сценарій, що РФ спробує буквально оточити військами: від Бреста до Таганрога, по суходолу, на двох морях та в тимчасово окупованому Криму. Та позначити активність на тимчасово окупованій частині Молдовиу Придністров’ї. Також очікувалось, що РФ на тлі цього влаштує загострення на сході України», – розповів він.

Міністр додав, що все це буде супроводжуватись іншими засобами тиску: кібератаками, мінуваннями цивільних об’єктів, спробами влаштувати заворушення під різними приводами.

«Мета цих дій – розхитати України зсередини, щоб ми змінили політичний курс та відмовились ЄС та НАТО, а врешті решт втратили незалежність. Наразі цей сценарій намагаються втілити», – повідомив він.

Скільки російських військових біля кордонів України

Сьогодні підрозділи РФ нараховують 127 тисяч осіб наземного компонента, з морською та авіаційною компонентами – 147 тисяч, повідомив Резніков.

«Ми не бачимо відведення і не кажемо про зменшення кількості (військових, – ред.). Ті частини, які зараз у русі, можуть бути повернуті до попередніх місць чи перекинуті на іншу ділянку», – повідомив він.

Також Міністр оборони України Олексій Резніков не вірить у можливість захоплення Києва російськими військами, розташованими зараз у Білорусі.

«За нашими даними, там 9 тисяч представників Збройних сил Російської Федерації плюс техніка, обладнання, включаючи ракетне озброєння і так далі.

Але я хочу сказати, що такого контингенту, як хтось розповідає, що буде напад на Київ із білоруської сторони – вибачте мені, це смішно звучить. А от погрожувати нам, лякати нас, створювати ситуацію нібито оточення – так, це працює», – додав Резніков.

Резніков повідомив, що домовився з міністром оборони Білорусі Віктором Хрєніним про прямі контакти – і 20 лютого він написав білоруському колезі лист із проханням про телефонну розмову 21 лютого, аби спитати, що відбувається і чому «навчання» з РФ тривають.

Нагадаємо, як писав Львівський портал, якщо РФ наважиться на повномасштабне вторгнення в Україну, Захід обіцяє безпрецедентні економічні санкції. Відтак Росію можуть відрізати від міжнародних фінансових ринків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.