У будинку у Львові, де впали сходи, буде тимчасовий вхід

Вчора, 20 лютого, у будинку – пам’ятці архітектури місцевого значення на вул. Ставропігійська, 5 відбувся обвал сходової клітки.

Травмованих та постраждалих немає. Мешканці від евакуації відмовилися. Сьогодні у будинку працюють бригади ДСНС, ремонтні бригади ПАТ «Львівгаз», а також представники проектної організації. До кінця дня встановлять тимчасовий вхід до помешкань. Ймовірною причиною обвалу сходових маршів є втрата несучої здатності балки перекриття. Про це повідомила пресслужба ЛМР, пише Dailylviv.com.

«Вчора, близько обіду стався обвал конструктивних елементів в будинку на вул. Ставропігійській, 5. Зруйнувалася балка на перекриттях даху. Вона впала нижче і потягнула сходові марші другого і третього поверху і все обвалилося на перший поверх. Тому, ймовірна причина обвалу – це втрата несучої здатності балки перекриття. Оглянувши балку побачили, що вона досить міцна, але у місцях, де вона входила в мури, деревина була зношена.

Відзначу, що тут було пошкодження покрівлі під час літнього буревію, але управляюча компанії в короткий термін все відремонтувала.

Відтак, зараз бригада ДСНС працює спільно з альпіністами, щоб забрати ті елементи, які ще могли б впасти. Після цього все приберуть і будуть встановлювати риштування для забезпечення тимчасового входу до помешкань на третьому поверсі. Марші другого поверху не є зруйновані, і, до прикладу, мешканка другого поверху сьогодні спокійно спустилася і пішла на роботу. Тимчасовий вхід зроблять до кінця дня.

Вчора мешканцям було запропоновано, що за допомогою рятувальників їх евакуюють і переселять до інших помешкань, та вони відмовилися. Маємо контакти з усіма мешканцями, інформуємо про всі роботи, і якщо б їм щось було потрібно, то допоможемо. Вода і електрика у будинку є. Вчора було лише відключено газопостачання. Сьогодні газовики обстежать мережу, і якщо все добре, то подачу газу відновлять», – розповів Андрій Зозуля, голова Галицької районної адміністрації.

За його словами, зараз всі ремонтні роботи проводяться за кошти управляючої компанії, яка обслуговує будинок. Пізніше, коли буде визначено кошторис, будуть приймати рішення щодо джерел фінансування робіт з відновлення сходових маршів.

У Львові внаслідок сильного вітру в будинку обвалилася стіна

У Львові обвалилася стіни новобудови

Обвал будинку в зоні ЮНЕСКО Львова. Рятувальники виставили відео

У Львові обвалилася стіни новобудови

У центрі Львова обвалилася стіна будинку: під завалами виявили тіло чоловіка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.