Верховна Рада заявила про відсутність юридичних наслідків у рішенні Путіна щодо ОРДЛО

Тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей залишаються частиною України.

Верховна Рада України проголосувала заяву щодо рішення глави РФ Володимира Путіна про визнання незалежними так званих «ДНР» та «ЛНР». Депутати наголосили, що тимчасово окуповані території Донецької та Луганської областей залишаються частиною України, а схвалення рішення не має жодних юридичних наслідків. Про це йдеться у заяві, яку під час засідання парламенту зачитав спікер Руслан Стефанчук.

Зазначають, що таке рішення російське керівництво прийняло всупереч усім зусиллям України та міжнародної спільноти щодо мирного врегулювання міжнародного збройного конфлікту, який здійснює Росія на території Донецької та Луганської областей України.

«Ухвалюючи зазначене рішення, РФ де-факто вийшла з Мінських домовленостей, підписантом яких вона є, а також зруйнувала переговорний процес на рівні країн-учасниць Нормандського формату та Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей України. У межах процесу мирного врегулювання та законодавством України визначили поняття тимчасово окупованих територій як окреміим районів Луганської та Донецької областей України і межі цих тимчасово окупованих РФ українських територій. Будь-яких інших утворень на території зазначених областей не існує», – йдеться у заяві.

Депутати зауважили, що Крим та Севастополь й окуповані території Донбасу залишаються частиною України. ВР закликала Росію невідкладно скасувати протиправні рішення, які загрожують суверенітету та територіальній цілісності України.

Нагадаємо, що 21 лютого Володимир Путін підписав указ про визнання незалежними окупованих територій ОРДЛО. Лідери іноземних держав засудили рішення Путіна, заявивши, що це кінець Мінського процесу. Україна закликала західних партнерів, щоб коаліція не дозволила Росії розпочати третю світову війну.

Президент Володимир Зеленський запевнив, що українські кордони надійно захищені. Україна хоче миру та очікує рішучих кроків від своїх іноземних партнерів. Водночас президент США Байден підписав указ про санкції щодо ОРДЛО. Також канцлер Німеччини Шольц заявив про зупинку сертифікації газопроводу «Північного потоку-2». Велика Британія також ввела санкції через визнання Росією ОРДЛО. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.