МЗС закликає українців негайно залишити Росію та утриматися від поїздок туди

Посилення російської агресії проти України, серед іншого, може призвести до обмеження можливостей надання консульської допомоги на території РФ.

Міністерство закордонних справ звернулося до українців на тлі останніх рішень Російської Федерації, що грубо порушують суверенітет і територіальну цілісність України. У МЗС радять утриматися від будь-яких поїздок до Росії, а тим, хто там перебуває, – залишити територію негайно.

«У зв’язку із посиленням російської агресії проти України, що, серед іншого, може призвести до істотного обмеження можливостей надання консульської допомоги на території Російської Федерації, Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України утриматися від будь-яких поїздок до Російської Федерації, а тим, хто перебуває в цій країні, – негайно залишити її територію», – йдеться в зверненні на сайті Міністерства.

У МЗС також наголошують, що нехтування цими рекомендаціями значно ускладнить належний захист українських громадян в Російській Федерації. На випадок виникнення обставин, що вимагають негайного консульського реагування, надають контактні дані закордонних дипломатичних установ України на території РФ:

Посольство України в Російській Федерації (тел.: +7 919 768 77 96; е-пошта: emb_ru@mfa.gov.ua, consul_ru@mfa.gov.ua).

Генеральне консульство України в Санкт-Петербурзі (тел.: +7 921 304 05 72; електронна пошта: gc_rus@mfa.gov.ua).

Генеральне консульство України в Ростові-на-Дону (тел.: +7 918 587 99 93; електронна пошта: gc_rur@mfa.gov.ua). 

Консульство України в Єкатеринбурзі (тел.: +7 953 0000207; електронна пошта: gc_rue@mfa.gov.ua).

Консульство України в Новосибірську (тел.: +7 913 379 12 93; електронна пошта: gc_nov@mfa.gov.ua).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.