На Львівщині оголосили 165 аукціонів з оренди та продажу земель. Ціни ростуть в рази

Львівська область опинилась серед лідерів за стартовою вартістю виставлених ділянок сільськогосподарського призначення. Як повідомив очільник області Максим Козицький, станом на зараз на Львівщині оголосили 165 аукціонів з оренди та продажу земель сільськогосподарського призначення.

Про це інформує пресслужба ЛОДА, пише Dailylviv.com.

«Загальна площа таких земельних ділянок становить 1 330 га, а дохід від вказаних аукціонів – 4,8 мільйона гривень.Стартова ціна за цими земельними лотами показує зростання втричі», – зазначив голова Львівської ОДА.

Традиційно в системі «Прозорро. Продажі» вже декілька місяців поспіль 73 % усіх аукціонів припадає на лоти з оренди та продажу саме сільськогосподарської землі. Загалом у системі на сьогодні оголосили трохи більше ніж 3000 таких аукціонів – вони охоплюють понад 21 тис. га.

Загальна вартість усіх лотів з оренди с/г землі становить понад 40 млн грн, її продажу – більш ніж 260 млн грн. Дохід від цих аукціонів уже перевищив 130 млн грн. Середнє зростання ціни на земельних торгах за землями с/г призначення по Україні – 390 %.

Нагадаємо, під забороною купівлі-продажу залишаються земельні ділянки с/г призначення державної та комунальної власності. Виняток –  землі селянського (фермерського) господарства державної та комунальної власності, які належать громадянам на праві постійного користування, довічного успадкованого володіння.

До слова, з-поміж найкращих п’яти регіонів за стартовою вартістю виставлених ділянок сг призначення є також Київщина, Закарпаття, Одещина та Херсонщина.

Коли продавати земельний пай чи залишити його дітям-внукам, – поради експерта

Ринок землі буде активним аж у 2022 році, а не з 1 липня 2021-го

Власники землі втрачають 13-15 тисяч гривень за пай на рік,- експерт

Оренда землі на Львівщині подорожчала у понад 4,5 раза

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.