Євросоюз дозволив в’їзд туристам, які вакциновані китайською вакциною CoronaVac

Нові рекомендації мають запрацювати від 1 березня.

Держави ЄС спільно ухвалили оновлені рекомендації для держав-членів щодо допуску вакцинованих подорожуючих, у тому числі з метою туризму, які відкривають можливості для туризму після щеплення CoronaVac, передає Європейська правда.

За новими правилами для вакцинованих китайською вакциною можуть встановлювати особливі правила в’їзду, зокрема, вимагати надати ПЛР-тест або вимагати самоізоляції по прибуттю, навіть якщо для осіб, що щеплені схваленими в ЄС вакцинами, такою вимоги не висувають.

Також рекомендується дозволити в’їзд для не щеплених дітей до 18 років, але до них можуть висувати вимогу про самоізоляцію.

Зазначимо, що зараз схваленими для використання у ЄС є вакцини від 5 виробників:AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson та Novavax. Попри це, в Україні особливо популярною є також китайська вакцина Коронавак (CoronaVac) від Sinovac. Вона схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ), але не отримала схвалення для застосування в самому ЄС. Через це досі вона давала дозвіл на в’їзд лише до невеликої кількості держав ЄС.

Зауважимо також, що послаблення правил не стосується вакцинованих російським «Спутніком», оскільки він не пройшов перевірку ВООЗ.

Нагадаємо, що спершу в’їзд туристам, що вакциновані китайською вакциною CoronaVac, дозволили Португалія і Данія. Раніше більшість європейських країн визнавали лише чотири вакцини, схвалені Європейською медичною агенцією (ЄМА). Йдеться про AstraZeneca, Pfizer/BioNTech, Moderna та Johnson & Johnson. CoronaVac же визнавали тільки окремі країни ЄС, зокрема Австрія, Іспанія, Греція, Фінляндія, Швеція, Нідерланди, Великобританія тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.