SWIFT підтвердив, що відключить Росію у найближчі дні

Міжнародна платіжна система готується запровадити нові санкції західних країн.

Міжнародна платіжна система SWIFT заявила, що готується запровадити нові санкції країн Заходу у найближчі дні. Введені заходи стосуються певних російських банків. Про це повідомляє Reuters.

«Ми співпрацюємо з європейськими органами влади, щоб розібратися в деталях суб’єктів, які підпадають під нові заходи, і готуємося виконувати юридичні інструкції», – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 26 лютого міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що нарешті всі країни погодилися на відключення Росії від SWIFT.

Раніше сьогодні агентство Bloomberg повідомило, що США серйозно розглядають питання про те, чи варто вимагати відключення Росії від системи обміну фінансовими повідомленнями SWIFT у зв’язку з вторгненням в Україну.

Президент України Володимир Зеленський сьогодні сказав, що майже всі країни Євросоюзу підтримують відключення Росії від міжнародної платіжної системи SWIFT, крім Угорщини та Німеччини, проте угорський прем'єр Віктор Орбан висловився за такий крок. За також Італія та Кіпр, які раніше були проти. Німеччина таки підтримала відключення Росії від SWIFT.

SWIFT – це ключова і найбільша система, яка забезпечує міжбанківські міжнародні розрахунки. Її штаб-квартира знаходиться у Брюсселі, і до неї підключена більшість країн світу. Якщо з одныэъ краъни йде платіж в ыншу країну, у 99% випадків буде залучена система SWIFT. В ній вказуються дані про платіж – кому перераховують кошти, який банк, яка сума. SWIFT забезпечує швидку обробку цих платежів. Якщо Росію від нього відключать, російські банки не зможуть передавати або отримувати інформацію про іноземні платежі. І навпаки – європейські і американські банки не зможуть передавати інформацію про платежі в Росію.

Нагадаємо, що Сполучені Штати готові запровадити санкції проти президента Росії Володимира Путіна, міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова та членів російської Ради безпеки. У п’ятницю 25 лютого також стало відомо, що Європейський союз заморозить активи Путіна та міністра закордонних справ Росії Сергєя Лаврова.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.