У Львові оголосили повітряну тривогу. Ідіть в укриття

Людей закликали терміново перейти до найближчого укриття. У Львові спрацювали сирени та оголосили чергову повітряну тривогу. Людей просять терміново перейти до найближчого укриття.

Що означає звук сирен у місті?

Оповіщення про надзвичайні ситуації починається з того, що в місті вмикають сирени. Звук сирени означає сигнал «Увага всім!».

«Звучання сирени – це лише привернення уваги. Сирена звучить перед важливим повідомленням влади. Це може бути сповіщення про повітряну загрозу чи про відбій повітряної загрози», – каже керівник управління оперативно – чергової служби, оповіщення та зв’язку Микола Сень.

Він додає, що за протоколами є вісім випадків коли вмикають сирену, їх він з питань безпеки не називає.  Два з них, каже він – це повітряна тривога і відбій повітряної тривоги.

Що робити коли звучить сирена?

Коли звучать сирени треба включити засоби телерадіомовлення. Також можна відкрити офіційні сайти місцевої влади. Там буде повідомлення, про те, що робити і через що увімкнули сигнал «Увага усім».

Вмикаємо радіо: Українське радіо.Львів 103,3 FM або онлайн

Telegram: Оповіщення ЦЗ:

Телебачення: UA: Львів, Перший Західний

Телефонуйте: 0 800 600 491

«Перед кожним повідомленням місцевої влади йде сирена, сигнал «Увага всім», він триває три хвилини, потім йде повідомлення. Сирена завжди одинакова, немає сирени з одним гудком чи п’ятьма», – каже Микола Сень.

Потрібно прослухати повідомлення і слідувати інструкціям. У час війни сирени можуть сповіщати про повітряну тривогу, загрозу біологічного, хімічного чи радіоактивного зараження.

Коли можна виходити з укриття

Якщо перестала звучати сирена, то це ще не відбій, укриття можна покидати після того, як прозвучала сирена а після неї було повідомлення про відбій до прикладу повітряної тривоги.

Правоохоронці радять, якщо не працює міська телефонна мережа, немає зв’язку, електропостачання і ви не знаєте виходити зі сховища чи ні, то орієнтуйтеся на інформацію з вуличних гучномовців. З них може лунати повідомлення «Тривога закінчена», тоді можна покидати укриття.  

Куди можна сховатися у випадку надзвичайної ситуації?

У Львівській області є кілька видів укриттів, зокрема сховища, радіаційні укриття і найпростіші (підвальні приміщення, паркінги тощо). Зазначимо, що у Львові створили оновлену інтерактивну карту із укриттями для мешканців міської територіальної громади. Наразі таких укриттів нараховують близько 6 тисяч. Вони розташовані у підземних приміщеннях житлових будинків та торгових центрів. Переглянути карту можна на сайті міської ради або за посиланням.

Із чого має складатися «тривожна валізка»?

·        Паспорт;

·        Ідентифікаційний код;

·        За наявності військовий квиток, свідоцтва про народження дітей, копії документів на право власності;

·        Готівка;

·        Аптечка;

·        Два комплекти одягу по сезону і дві пари взуття;

·        Продукти на 2-3 дні, які не псуються швидко;

·        Вода;

·        Посуд;

·        Ліхтарик, годинник, компас тощо;

·        Засоби особистої гігієни і аптечка.

Нагадаємо, про те, як не втратити зв'язок у випадку надзвичайної ситуації, які програми можна використовувати, а яких краще уникати, розповідаємо тут.  

1 Відповідь

  1. панове, по телебаченню тихо!!!!!!!!!!!!!! Йде служба Божа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.