Як біженцям та переселенцям отримати дані про зроблені щеплення. Пояснення

МОЗ із Центром громадського здоров‘я розробили рекомендації про те, як переселенцям чи біженцям та їхнім дітям отримати дані про вакцинацію.

Через війну багато людей вимушені змінювати місце проживання. Дехто не має на новому місці медичної документації, тому не може підтвердити вакцинальний статус дітей і свій власний. Так, Міністерство охорони здоров’я з Центром громадського здоров‘я розробили рекомендації про те, як переселенцям та біженцям отримати дані про проведену вакцинацію.

В яких документах є записи про статус щеплень?

Підтвердити статус щеплень можна завдяки записам в первинній обліковій документації:

 • «Історії розвитку дитини» (форма № 112/о)
 • «Карті профілактичних щеплень» (форма № 063/о)
 • «Медичній карті амбулаторного хворого» (форма № 025/о);
 • Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ)
 • Міжнародному свідоцтві про вакцинацію
 • Довідці про проведені щеплення
 • Інших медичних документах, що містять відомості про проведені щеплення.

 

Як підтвердити дані щодо вакцинального статусу переселенцям?

Якщо ви перемістилися всередині країни і не маєте документів, що підтверджують вашу вакцинацію або вакцинацію дитини, вам або законному представнику дитини потрібно: 

 • Зв’язатися з лікарем, із яким укладена декларація, або з відповідальним представником медичного закладу, де працює лікар, із запитом про отримання довідки про проведені щеплення або для внесення медичних записів до ЕСОЗ (за наявності технічної можливості та/або фізичної доступності).
 • Якщо лікар чи медзаклад мають технічну можливість та/або фізичний доступ, вони вносять дані про вакцинацію до ЕСОЗ на підставі записів у паперовій первинно-обліковій медичній документації.
 • Якщо можливості внести дані до ЕСОЗ немає, медичний працівник формує довідку про проведені щеплення із використанням відомостей «Карти профілактичних щеплень» (форма № 063/о), яка зберігається у лікаря чи в закладі, та відомостей, що вже внесені в ЕСОЗ. 

 

Додамо, що довідка формується або в електронній формі з накладанням електронного цифрового підпису, або в паперовій формі з засвідченням підписом медпрацівника, який її сформував, та печаткою медзакладу. Електронний документ або електронна копія паперового документа надсилають запитувачу засобами електронної комунікації. Обирати форму довідки треба з урахуванням технічної можливості її надавача. 

Назви антигенів, проти яких проведені щеплення, у довідку відповідно до назв кодів вакцин (наприклад, вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК) має позначку MMR, а проти гепатиту В – HepB).

Якщо у вас немає документального підтвердження вакцинального статусу, вважається, що ви не робили щеплень і курс доведеться починати спочатку.

Як підтвердити вакцинальний статус людині, що виїхала за межі країни?

Якщо у вас або вашої дитини немає документів на підтвердження вакцинації, вам або законному представнику дитини необхідно:

 • Зв’язатися з лікарем, із яким у вас укладена декларація, або з відповідальним представником медичного закладу, де працює лікар.
 • Запитати про отримання довідки про проведені щеплення.
 • Отримати від медичного працівника закладу довідку про проведені щеплення. Її заповнюють із використанням відомостей «Карти профілактичних щеплень» (форма № 063/о), яка зберігається у такого надавача, та відомостей, внесених до ЕСОЗ. Довідка формується в електронній формі з накладанням електронного цифрового підпису або в паперовій формі з засвідченням підписом медпрацівника, який її сформував, та печаткою медзакладу.

 

Електронний документ або електронна копія паперового документа надсилають запитувачу засобами електронної комунікації. Обирати форму довідки треба з урахуванням технічної можливості її надавача. 

Назви антигенів, проти яких проведені щеплення, вносять у довідку відповідно до назв кодів вакцин (наприклад, вакцина від кору, паротиту і краснухи (КПК) має позначку MMR, а проти гепатиту В – HepB) для полегшення сприйняття медичними працівниками.

Якщо вам не вдасться документально підтвердити проведені щеплення, вважатиметься, що ви їх не робили, і курс імунізації доведеться починати спочатку. При цьому щеплення необхідно проводити відповідно до Національного календаря щеплень країни перебування.

Нагадаємо, в Україні скасували карантинні зони та дозволили працювати без щеплень від Covid-19. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.