Рада схвалила закон про націоналізацію майна росіян та колаборантів

Все націоналізоване майно спрямують у рахунок майбутньої репарації на користь України, яка зазнала агресії з боку Російської Федерації.

Верховна Рада схвалила закон, що визначає порядок націоналізації майна, яке належить громадянам Росії та українцям, які публічно заперечують російсько-українську війну. Про це повідомив нардеп та перший заступник голови Податкового комітету ВРУ Ярослав Железняк, передає Економічна правда.

Йдеться про законопроєкт №7169, який підтримали 305 парламентарів.

Читайте також: Верховна Рада заборонила символіку російського окупанта

Схвалений закон вносить зміни до раніше ухваленого закону «Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів» і фактично розширює його дію також на:

  • фізичних осіб – громадян РФ;
  • осіб, які не є громадянами Російської Федерації, але мають тісний зв'язок з агресором (мають місце проживання або займаються основною діяльністю);
  • юридичні особи (їхні філії, представництва), що працюють в Україні, але бенефіціаром яких є РФ;
  • юрособи в Україні, у яких РФ володіє прямо чи опосередковано часткою в капіталі чи є засновником/бенефіціаром.

 

Крім того, під дію закону можуть потрапити фізичні чи юридичні особи незалежно від громадянства та місця проживання, які публічно заперечують чи підтримують здійснення збройної агресії Російської Федерації проти України.

Читайте також: 15 років або довічне. В Україні посилили покарання за держзраду та диверсію

Націоналізувати також можна майно компаній та громадян, які підтримують встановлення та утвердження тимчасової окупації частини території України, та які не зупинили чи не припинили здійснення своєї економічної діяльності на території Російської Федерації в період дії воєнного стану в Україні.

Крім того, закон зазначає, що все націоналізоване майно не просто спрямують на користь держави Україна, а «в рахунок майбутньої репарації на користь України, яка зазнала агресії з боку Російської Федерації».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.